Apple на вершині, Tesla в дорозі

3 серпня 2018, 11:56

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Що й казати?! Apple (+ 2.92%) таки став першою в світі трильйонною компанією. Як на мене, видатний і цілком заслужений результат. Незважаючи на те, що абсолютна ціна розбурхує уяву, щодо інших компаній оцінка Apple виглядає цілком розсудливо. Те ж форвардне P/E на наступний рік становить 17.3, що лише небагато чим більше, ніж середньоринкове, рівне 16.7. В принципі, така оцінка говорить про те, що потенціал зростання є і трильйон може стати не піком, а лише черговою вершиною.

Відео дня

Другим приємним сюрпризом вчорашнього дня стала Tesla (+ 16.19%). Можна, звичайно, проводити паралелі між інноваційними смартфонами з приставкою "I" і електромобілями, а також знайти багато спільного в харизматичних особистостях Маска і Джобса і кількості. Більш того, можна розглядати нинішні промахи Маска в світлі помилок, скоєних Apple за свою 42 річну історію, включно зі створенням Apple III, Apple Lisa або Newton, що мало не привели компанію до катастрофи. Але, на мій погляд, Tesla доведеться ще дуже багато зробити і довести, перш ніж зрівнятися у величі з Apple, що виробляє відмінні продукти, що надає відмінні послуги і, що найголовніше, що радує інвесторів своєю ринковою капіталізацією і поверненням грошей акціонерам, у вигляді масштабного зворотного викупу акцій і дивідендів.

З огляду на те, що трошки Apple є практично в кожному інвестиційному портфелі, вчорашній день закінчився на мажорній ноті: S&P 500 (+ 0.49%), Dow Jones (-0.03%) і Nasdaq (+ 1.24%).

7 з 11 секторів S&P 500 закінчили вчорашній день підвищенням: як і вчора, на першому місці технології (+ 1.37%), за ним споживчі товари першої необхідності (+ 1.08%) і споживчі товари не першої необхідності (+ 0.63%). Серед тих, хто програв: сировинні компанії (-0.72%), нерухомість (-0.53%) і енергетика (-0.52%).

Вересневі ф’юючерси на WTI зросли на (+ 1.9%), до $68.96, відреагувавши на інформацію про зниження запасів у одному з перевалочних хабів, в Оклахомі.

В очікуванні сьогоднішнього звіту про ринок праці прибутковість 10-річних US Treasuries знизилася на 1 бп, до рівня 2.98%. Дворічні знизилися на 2 бп, до 2.66%.

Така ж реакція на звіт про ринок праці і у долара. US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, виріс, на (+ 0.40%), до позначки 94.84. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.158.

Золото продовжує рух вниз і вже торгується на рівні $1,208.78 за унцію.

Чого чекати сьогодні, в п'ятницю

Поза всякими сумнівами подією дня стане звіт про ринок праці за липень. Очікується, що кількість робочих місць, створених у США минулого місяця, складе 192 тис. Рівень безробіття 3.9%. Це ще раз підтвердить, що американська економіка "на ходу". Також дуже важливе значення матимуть показники зростання зарплат, що значно впливають на рішення ФРС про ставки. Згідно з прогнозами, в липні зростання має скласти 0.3%, в порівнянні з червнем, і 2.7%, у річному вимірі.

Що стосується квартальних результатів, то сьогодні черга Kraft Heinz і Berkshire Hathaway.

Дуже сподіваємося на гарне закінчення тижня.

Гарного всім дня і вдалих інвестицій!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X