Amazon летить вперед

27 квітня 2018, 10:42

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Як, все-таки, приємно, коли очікування виправдовуються! Тиждень, дійсно, видався сповнений подіями. Закінчується він, схоже, на дуже позитивній ноті.

Візит президента Франції Макрона в США не залишив його американському колезі часу на написання загрозливих твітів. Напруженість американо-китайських торгових відносин знизилася, і анонс майбутнього візиту американського міністра фінансів в Піднебесну ще більше заспокоїв інвесторів. У Сирії тиждень теж пройшов відносно мирно. Тож, інвестори змогли сконцентруватися на економічних даних і результатах компаній. Потрібно визнати, що і одні й інші показники радують, і, як це не парадоксально звучить, змушують задуматися про те, що криза, що насувається, в силу неминучої циклічності економічних процесів, все ближче і ближче.

Відео дня

Прибутковість 10-річних US Treasuries протягом сесії знову перевищувала 3% бар'єр, але, в кінцевому підсумку, день закінчився на позначці 2.98%. Інвестори вважають, що найближчим часом ми побачимо зниження прибутковості і найсміливіший у своїх прогнозах Citigroup, націлює на 2.65%. Дворічні US Treasuries закінчили на рівні 2.48%.

Тож, за великим рахунком, нічого не заважало інвесторам насолодитися корпоративними результатами, які, погодьтеся, вражають. За даними Bloomberg, на сьогодні результати оголосили 45% всіх компаній. 90% з них поліпшили фінансові показники, а 88% перевершили очікування аналітиків. В середньому, зростання чистого прибутку на акцію (EPS) склало вражаючі 24%. Хоча, звичайно, потрібно пам'ятати, що насамперед – це наслідок податкової реформи, а не органічне зростання. Тож, в наступному кварталі все буде вже набагато скромніше.

І тим не менш, відмінні результати компаній, ведених Facebook (+ 9.1%), змусили ринки зростати: S&P 500 (+ 1.04%); Dow Jones (+ 0.99%) і Nasdaq (1.64%).

Росли всі сектори S&P, за винятком індустріальних компаній (-0.37%) і телекомів (-3.24%), ведених вниз поганими результатами AT&T. Попереду всіх, звичайно ж, технологічні компанії (+ 1.82%), за якими впритул слідували Consumer Discretionary (+ 1.62%). До останнього належить Amazon, оголошення результатів якого, заплановане на вечір, мало стати подією дня.

І воно дійсно стало! Чистий прибуток Amazon на одну акцію склав $3.27, при виручці $51 мільярд, що значно перевищило очікувані аналітиками $1.27 і $49.96 мільярдів. У першому кварталі минулого року ці показники, відповідно, становили $1.48 і $35.7 мільярдів. В результаті, вже після закриття сесії, на позабіржовому ринку ціна на акції компанії виросла на близько 7% і тепер вартість Amazon всього лише на $50 мільярдів менше, ніж вартість Apple, поки ще найдорожчої компанії в світі.

Також, після закриття результати оголосив Microsoft, які перевершили очікування аналітиків, але тим не менш не захопили інвесторів. Відразу ж після оголошення ціна на акції знизилася на 2%, але пізніше ситуація вирівнялася і сподіваємося, що сьогодні торги почнуться на позитивній ноті.

Ф'ючерси на WTI впали на (-0.4%) до $67.94 за барель, що трохи знижує інфляційні страхи. Золото втратило лише (-0.05%) і торгується на рівні $1,316.71 за унцію.

Чого чекати сьогодні, в п'ятницю

Поза всякими сумнівами, увагу інвесторів буде зосереджено на оголошенні першої оцінки квартального ВВП. Очікується, що в річному еквіваленті економіка США виросте на 2%, що нижче 2.9%, досягнутих в четвертому кварталі 2017 го і 3%, обіцяних Трампом. Але, на думку багатьох економістів, в останні роки спостерігається тенденція, коли показники першого кварталу виявляються заниженими через проблеми з методологією вимірювань і сезонних коригувань. Більшість, все ж, сходиться на думці, що економіка "сильна, як ніколи", і за результатами 2018 року зростання ВВП складе обіцяні 3%.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

З великих імен результати оголошують: Exxon Mobil ( XOM ), Chevron ( CVX ), Phillips 66 ( PSX ) і Colgate Palmolive ( CL ).

Ну і, звичайно ж, вчорашні блискучі результати Amazon дадуть відмінний розгін ринку і будемо сподіватися, що тиждень, який обіцяв бути "гарячим", закінчиться хорошим зростанням.

Всім чудових вихідних!

Показати ще новини
Радіо NV
X