Amazon дорожчає, Трамп воює, Microsoft рапортує

19 липня 2018, 11:03

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Відмінні корпоративні результати і цілком адекватна оцінка штовхають ринок вгору. Два з трьох основних індексів закінчили день підвищенням: S&P 500 (+ 0.22%), Dow Jones (+ 0.32%) і Nasdaq (-0.01%). S&P 500 досяг найвищого значення за останні п'ять місяців, Dow зростає п'ятий день поспіль, а Nasdaq виявився лише мізинчик «в червоному», та й то тільки тому, що добре ріс до цього.

Відео дня

Ікона нового стилю Amazon в якийсь момент зросла в ціні до $900 мільярдів, впритул наблизившись до найдорожчої компанії в світі, Apple. Примітно, що майже трильйонна вартість роздрібного оператора була створена всього лише за два десятиліття і один рік, які пройшли з моменту заснування.

Важливий фактор, який псує інвесторам настрій і не дає ринку злетіти ще вище – це торгові війни президента США. І, на жаль, після вчорашньої заяви радника Трампа з економіки Ларрі Кудлоу, який сказав, що «Трамп робить саме те, що потрібно», є всі підстави думати, що до перемир'я ще дуже далеко. «Бойові» настрої адміністрації щодо торгівлі у багатьох викликають тривогу. У другий день виступу перед Конгресом США глава ФРС Пауелл констатував, що зростання протекціонізму в глобальній торгівлі в довгостроковій перспективі представляє ризик для американської економіки.

Такі ж твердження містить і оприлюднена вчора «Бежева Книга» ФРС, яка представляє собою «зведення коментарів про поточний економічний стан в федеральних резервних округах США» і служить базисом для підготовки порядку денного засідань ФРС. Примітно, що у всіх, без винятку, округах ФРС прозвучали побоювання і невдоволення від підвищення тарифів. Багато американських компаній втрачають або можуть втратити міжнародні контракти через торгові війни, та й зростання ВВП цілком може сповільнитися.

Тож, на жаль, не дивлячись на сезон квартальних результатів,що почався відмінно, завжди є якісь фактори, які змушують зменшити інвестиційний запал.

5 з 11 секторів S&P 500 закінчили вчорашній день підвищенням. Попереду всіх був фінансовий сектор (+ 1.53%), після того, як відмінні квартальні результати оголосив Morgan Stanley. Також, на хвилі хороших результатів CSX (7.08%) і United Continental (+ 8.79%) підвищенням закінчив день сектор індустріальних компаній (+ 1.13%). На третьому місці охорону здоров'я (+ 0.08%). Більше за всіх постраждали споживчі товари першої необхідності (-0.65%).

Серпневі фючерси на WTI зросли на (+ 1.6%), до $68.70 за барель, через новини про напад на нафтопереробний завод Saudi Aramco в Ер-Ріад.

Прибутковість 10-річних US Treasuries зросла на 1бп до 2.88%, а дворічних залишилася на колишньому рівні, 2.62%.

US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, практично не змінився (+ 0.08%) і дорівнює 94.77. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.16.

Інвестори в золото продовжують нести втрати. Ціна вже впала до $1,222.6 за унцію.

Чого чекати сьогодні, в четвер

З економічних показників сьогодні традиційний звіт про нові заявки з безробіття. Очікується, що вони складуть 220 тис., у порівнянні з 214 тис. на минулому тижні. Всі ці значення близькі до історичних мінімумів і свідчать про чудовий стан ринку робочої сили у США. Також, буде оприлюднено огляд філадельфійської ФРС про стан промисловості в окрузі. Очікується, що значення індексу, що відображає стан справ в бізнес-середовищі округу, в липні складе 22, в порівнянні з 19.9, в червні. Що не новина, то свідчення того, що американська економіка мчить вперед на всіх парах.

З великих компаній квартальні результати оголосять Microsoft, Travelers, Bank of New York Mellon, Capital One і Philip Morris. Особлива увага, звичайно ж, на Microsoft, акції якого в цьому році вже виросли на (+ 22%). Очікується, що компанія оголосить EPS = $1.08, а виручку в обсязі $29.2 млрд.

Тож чекаємо результатів і робимо правильний вибір.

Гарного всім дня і вдалих інвестицій!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X