Акції падають, Маск кепкує

5 жовтня 2018, 11:18

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Вчорашня історія продовжилася. Після оголошення макроекономічних даних прибутковість US Treasuries продовжила рости по всій довжині кривої. Прибутковість тридцятирічних склала 3.34%, десятирічних - 3.20%, дворічних - 2.88%. Що найнеприємніше в цій історії, на думку інвесторів, так це не самі рівні прибутковості, а швидкість з якою вони ростуть. В результаті, на тлі розпродажу облігацій покотився вниз і ринок акцій: S&P 500 (-0.70%), Dow Jones (-0.82%), Nasdaq (-1.31%).

Відео дня

Оштрафований і вигнаний з Ради директорів, але як і раніше норовливий Ілон Маск, викинув у Твіттері саркастичний жарт, назвавши SEC, американську комісію з цінних паперів, що подала на нього в суд, "комісією зі збагачення при грі на пониження". По-англійськи, це звучить Shortseller Enrichment Commission. Абревіатура точно така ж, як і у регулятора - SEC. На коментар одного з передплатників, що поведінка Маска грає проти тих, хто зацікавлений у зростанні акцій, керівник Tesla відповів, що "в довгостроковій перспективі все буде відмінно".

Лише 2 з 11 секторів S&P закінчили день підвищенням. Цілком закономірно, попереду були фінансові компанії (+ 0.71%), бізнес яких виграє від підвищення ставок, і комунальний сектор (+ 0.54%). Більше за всіх постраждали технологічний сектор (-1.78%), споживчі товари не першої необхідності (-1.60%) і комунікаційні послуги (-1.48%).

Листопадові ф'ючерси на WTI істотно впали в ціні (-2.6%), до $74.33 за барель після того, як вчора досягли найвищого значення за останні чотири роки.

За зростанням прибутковості американських облігацій потягнулися і європейські і, як наслідок, US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, впав на (-0.37%) до позначки 95.32. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1501.

Фючерси на золото торгуються на рівні $1,201.0, за унцію.

Чого чекати сьогодні, в п'ятницю

Звичайно ж, звіту про ринок праці за вересень. Стрімке зростання прибутковості облігацій підтверджує побоювання інвесторів щодо зростання інфляції та подальшого підвищення ставок ФРС. Якщо звіт продемонструє, що зростання рівня погодинної оплати в США склало більше, ніж 3%, то це може стати відмінним каталізатором для розвороту ринку акцій "на південь".

Особисто мені здається, що це було б чудово. Чим швидше настане криза, тим менше мучитися від невизначеності і тим кращими будуть можливості для заробітку.

Гарного вам дня і вдалих інвестицій!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X