Єврокомісія рекомендує всім членам ЄС покінчити із «золотими паспортами» та перевірити росіян і білорусів

28 березня, 16:37
Євросоюз виступає проти видачі золотих паспортів (Фото:REUTERS/Yves Herman)

Євросоюз виступає проти видачі золотих паспортів (Фото:REUTERS/Yves Herman)

Єврокомісія закликає всі держави-члени негайно скасувати будь-які існуючі схеми отримання громадянства через інвестиції та забезпечити суворі перевірки для усунення ризиків, пов’язаних із отриманням посвідок на проживання через інвестиції.

Про це йдеться у заяві на сайті Єврокомісії.

В ЄК підкреслили, що часто і послідовно висловлювали серйозне занепокоєння щодо схем отримання громадянства та посвідок на проживання для інвесторів.

Відео дня

Війна Росії проти України — останні новини

«Цьогорічний контекст російської агресії проти України ще раз підкреслює ці ризики», — заявили в Єврокомісії.

Деякі громадяни Росії чи Білорусі, які перебувають під санкціями або активно підтримують війну проти України, могли отримати громадянство ЄС чи привілейований доступ до Євросоюзу в рамках цих схем.

«Щоб усунути ці безпосередні ризики, Комісія також сьогодні рекомендує державам-членам вирішити, чи слід відкликати громадянства, надані за схемою „золотих паспортів“ громадянам Росії чи Білорусі, які включені до списку санкцій ЄС у зв'язку з війною в Україні. Посвідки на проживання, видані за схемою отримання резидентства інвесторами громадянам Росії чи Білорусі, проти яких діють санкції, мають бути негайно відкликані після індивідуальної оцінки та відповідно до принципу пропорційності, основних прав та національних законодавств держав-членів. Ці заходи мають застосовуватися до громадян Росії чи Білорусі, які суттєво підтримують війну в Україні», — йдеться у повідомленні.

Європейський комісар з питань юстиції та захисту прав споживачів Дідьє Рейндерс заявив, що "європейські цінності не продаються".

«Ми вважаємо, що продаж громадянства через „золоті паспорти“ є незаконним відповідно до законодавства ЄС і становить серйозні ризики для нашої безпеки. Це відкриває двері для корупції, відмивання грошей та ухилення від сплати податків. Усі зацікавлені держави-члени повинні негайно припинити свої програми громадянства для інвесторів», - наголосив він.

Комісар із питань внутрішніх справ Ілва Йоханссон заявила, що «золоті посвідки на проживання, видані росіянам та білорусам, які перебувають під санкціями ЄС, мають бути анульовані».

«Зараз, як ніколи раніше, перед лицем війни ми маємо зробити все, щоб росіяни та білоруси, які перебувають під санкціями, і ті, хто підтримує путінську агресивну війну, не змогли купити собі дорогу в ЄС», — сказала вона.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X