Підприємець Уткін назвав три локомотиви української економіки

3 квітня 2019, 11:30

Україні потрібно розвивати військово-промисловий комплекс, альтернативну енергетику та галузь на стику технологій і сільського господарства, сказав український і російський підприємець Євген Уткін в інтерв'ю Радіо НВ.

"На мій погляд, є три локомотиви української економіки. Це, перш за все, військово-промисловий комплекс, тому що ми перебуваємо в стані агресії з боку нашого сусіда. Ізраїль для мене - це найправильніша модель для України, тому що в Ізраїлі ВПК став локомотивом у розвитку технологій. Ізраїль сьогодні - це країна стартапів, країна, яка в дуже багатьох галузях... сьогодні країна №1 в світі. А все вийшло з військових технологій. Танк без електроніки - це просто мішень. Виходить, ми перебуваємо в такому положенні, що нам сам Бог велів цим зайнятися, це може бути локомотивом української економіки", - зазначив він.

Відео дня

Уткін додав, що Україна дуже енергозалежна, тому розвиток альтернативної енергетики має бути пріоритетом держави.

"Третє - це, на мій погляд, єдиний напрямок, тому що потрібно бути десь чемпіоном світу. Україна повинна ставити за мету стати чемпіоном світу в якійсь галузі. Ця галузь, безумовно, на стику технологій і сільського господарства, оскільки сам домашній ринок приблизно десятий в світі і, крім того, як виробник поки що сировини Україна перебуває в топ-3. Це стратегічний напрямок. І мультиплікатори... Якщо подивитися EBITDA, капіталізацію українських компаній, які торгуються на якихось біржах, в основному на Варшавській, вони дуже маленькі - 1,5-2,5, тому що це поставка сировини", - додав підприємець.

Екс-міністр економіки, глава ради Незалежної асоціації банків України Роман Шпек у коментарі Радіо.НВ висловив думку, що підвищити продуктивність праці та масово впроваджувати нові технології Україна зможе тільки в разі фінансової та правової передбачуваності.

Показати ще новини
Радіо NV
X