Впровадження нових технологій неможливі без фінансової та правової передбачуваності - екс-міністр економіки

3 квітня 2019, 10:47

Підвищити продуктивність праці та масово впроваджувати нові технології Україна зможе тільки в разі фінансової та правової передбачуваності, сказав екс-міністр економіки, глава ради Незалежної асоціації банків України Роман Шпек у коментарі Радіо НВ.

"Нам надзвичайно важливо зрозуміти, що для країни в таких умовах реформ, війни надзвичайно важлива сила інституцій. Україна програє іншим країнам, розвиненим країнам Європейського Союзу чи країні-агресору в тому числі через слабкість інституцій і невідповідний розподіл повноважень між органами влади" , - зазначив він.

Відео дня

На думку Шпека, для залучення в країну інвестицій потрібно зберігати макроекономічну стабільність і захищати права інвесторів.

"Наведу приклад: у жовтні, вже маючи гарантію продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом, уряд нашої країни вийшов на ринки запозичень. Ми запозичили кілька мільярдів доларів під відсоткову ставку 9,75%. В той же місяць на ринок виходили ще дві країни - Албанія і Казахстан. Албанія запозичила під 3%, Казахстан під 1,51. Наша країна тривалий період живе без інвестиційного рейтингу. Ми не зможемо залучити достатню кількість інвестицій, створити конкурентний ринок кредитних ресурсів, якщо країна не живе в умовах фінансової чи правової передбачуваності", - додав екс-міністр.

Шпек наголосив, що Україна вже майже 25 років співпрацює з Міжнародним валютним фондом, щоб домогтися макроекономічної стабільності. Водночас Румунії, Польщі, Естонії та Чехії вдалося досягти її за півтора-два роки і почати проводити якісні структурні реформи.

"Ми не зможемо підвищити продуктивність праці, масово впроваджувати стартапи, нові технології, якщо не будемо жити в умовах фінансової та правової передбачуваності", - заявив він.

Міністр фінансів України Оксана Маркарова в інтерв'ю Радіо НВ називала низьку продуктивність головною проблемою України. Вона зазначала, що за продуктивністю Україна відстає від усіх сусідніх країн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X