США та ЄС домовилися зменшити залежність від російських енергоресурсів — заява
Президент США Джо Байден та голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн оголосили про досягнення угоди щодо зниження залежності Європи від російських енергоресурсів та зміцнення європейської енергетичної безпеки.
Про це повідомляється на сайті Білого дому.
США та ЄС домовилися створити Цільову групу з енергетичної безпеки, яку очолюватимуть представник Білого дому та представник голови Європейської комісії. Вона працюватиме над забезпеченням енергетичної безпеки України та ЄС у рамках підготовки до наступних зим, одночасно підтримуючи ціль ЄС щодо припинення залежності від російських копалин видів палива.
Війна Росії проти України — останні новини
Зусилля будуть спрямовані на диверсифікацію постачання зрідженого природного газу (ЗПГ) та зниження попиту на природний газ.
«Сполучені Штати працюватимуть з міжнародними партнерами і прагнутимуть забезпечити додаткові обсяги ЗПГ для європейського ринку у розмірі не менше 15 млрд кубометрів у 2022 році з очікуваним збільшенням у майбутньому», — йдеться у повідомленні.
Європейська комісія підготує оновлену нормативно-правову базу щодо енергетичної безпеки, а також працюватиме з державами-членами ЄС над прискоренням розгляду та затвердження проектів зі створення інфраструктури для імпорту ЗПГ.
Європейська комісія працюватиме з державами-членами ЄС, щоб забезпечити принаймні до 2030 року додатковий попит приблизно на 50 млрд кубометрів американського ЗПГ.
«Сполучені Штати та Європейська комісія залучатимуть ключові зацікавлені сторони, у тому числі приватний сектор, і розроблять негайні рекомендації щодо зниження загального попиту на газ за рахунок прискорення впровадження на ринку заходів щодо переходу на екологічно чисту енергію», — повідомили у Білому домі.
Негайне скорочення попиту на газ може бути досягнуто з допомогою підвищення енергоефективності, зокрема шляхом встановлення інтелектуальних термостатів і теплових насосів. Скорочення споживання за рахунок економії енергії в будинках може допомогти економити щорічно 15,5 млрд кубометрів газу. Загалом ЄС планує знизити щорічне споживання на 170 млрд кубометрів до 2030 року.
Нагадаємо, що Німеччина виступає проти запровадження слідом за США та Великобританією заборони на імпорт російських енергоносіїв. За словами міністра економіки Роберта Хабека, Берлін працює над тим, щоб до осені наступного року зробити економіку Німеччини незалежною від російського вугілля, а до кінця року від російської нафти, але не може розраховувати на відмову від імпорту російського природного газу найближчим часом.