В Єврокомісії порадили Україні позбутися економічної залежності від транзиту російського газу

11 квітня 2019, 14:40

Україні не варто "основувати своє економічне майбутнє на транзитному контракті" з російським Газпромом.

Таку заяву зробив заступник генерального директора Генерального директорату з питань енергетики Європейської комісії Клаус-Дітер Борхардт 11 квітня в Брюсселі в ході конференції, присвяченій питанням безпеки ЄС в сфері енергетики, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Відкриваючи конференцію, виконавчий директор НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко заявив, що в разі введення в дію газопроводу Північний потік-2 Україна втратить транзит російського газу, а український бюджет - надходження, які дорівнюють приблизно 4% ВВП.

"Що я хотів би сказати Україні, і пан Вітренко згадав про фінансовий аспект: так, нам потрібен транзит, і ми будемо робити все, що в наших силах, щоб зробити цей транзит (через Україну - ред.) як можна більш довгостроковим, але я б також сказав українській стороні - не основуйте ваше економічне майбутнє на транзитному контракті з Росією. Концентруйтесь на ваших власних сильних сторонах в енергетичній системі, тому що у вас в Україні є величезний потенціал стати справжнім міжнародним енергетичним експортером, енергетичним гравцем з ресурсами, які у вас є", - зазначив Борхардт.

Він підкреслив, що в країні багато робиться для збільшення видобутку газу. На думку Борхардта, Україні потрібно думати, як в середньостроковій перспективі позбутися фінансової та економічної залежності від платежів за транзит.

"Думайте про українське майбутнє в енергетичній системі, тому що у вас є потенціал стати незалежними від Росії", - заявив він.

Коментуючи переговори з російською стороною в енергетичному секторі, Борхардт підкреслив, що "інтереси повинні бути збалансовані".

"Ми багато разів говорили російській стороні про те, що вони повинні брати до уваги наші інтереси", - зазначив він.

Чинний транзитний контракт України з російським Газпромом було укладено в 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення 31 січня 2019 року російський монополіст планує максимально скоротити транзит свого газу через територію України.

Moody's прогнозує, що після завершення контракту, що діє обсяги транзиту впадуть до 40-50 млрд куб. м в рік.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X