Україна запропонувала німецьким компаніям участь в управлінні ГТС - Порошенко

12 квітня 2019, 16:21

Україна продовжує боротьбу за припинення будівництва газопроводу Північний потік-2 і запропонувала німецьким компаніям участь в управлінні своєю газотранспортною системою.

Про це президент України Петро Порошенко сказав на брифінгу з канцлером Німеччини Ангелою Меркель в Берліні, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Північний потік-2 не є новою (темою - ред.) в дискусіях між Україною та Німеччиною, між Україною і ЄС. Ми твердо заявляємо, що ми не припинили нашу боротьбу за те, щоб зупинити будівництво Північного потоку-2, запропонувавши німецьким компаніям участь в управлінні українською газотранспортною системою", - заявив він.

Відео дня

Порошенко підкреслив, що позиція Німеччини полягає в тому, щоб захистити Україну і забезпечити безпеку.

"Механізми захисту цієї безпеки поки що ми бачимо по-різному: Німеччина - у вигляді гарантування певного обсягу прокачування (газу через українську ГТС - ред.), ми - в зупинці будівництва цього газопроводу", - додав президент, відзначивши, що Україна бачить в Північному потоці-2 "серйозне політичне забарвлення і загрозу для України".

Меркель підкреслила, що стратегічне партнерство України і Німеччини "може витримати певні розбіжності". Вона зазначила, що Україна повинна залишатися транзитною країною.

Раніше повідомлялося, що Європарламент схвалив поправки до газової директиви, що зачіпають Північний потік-2.

Показати ще новини
Радіо NV
X