Рада зрівняє телеком-операторів у правах

3 лютого 2016, 17:00
Голова профільного парламентського комітету Олександр Данченко пообіцяв взятися за надважливий для ринку зв’язку законопроект про рівний доступ до інфраструктури в найближчі кілька тижнів

Як передає кореспондент НВ, якщо оператори отримають єдині правила гри, то ринок отримає надпотужний поштовх для розвитку

Законопроект про доступ до інфраструктури має стати одним із найбільших пріоритетів законодавчої діяльності на найближчий час. Про це сьогодні під на парламентських слухань заявив голова Нацкомісії регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) Олександр Животовський.

Відео дня

Він закликав Верховну Раду розглянути ще два законопроекти – про електронні комунікації та радіочастотний ресурс. Без змін у вказаних трьох напрямках телекомунікаційна галузь не зможе розвиватися. На підтвердження своїх слів голова НКРЗІ вказав не слабке зростання – не більше 5% - яке спостерігається на ринку зв’язку в останні роки. На його думку, ще однією завадою є концентрація – чотири оператора зосередили понад 70% доходів усієї галузі. Очевидно, він мав на увазі Київстар, МТС Україна (Vodafone), Укртелеком іlifecell (колишній Астеліт), які останні кілька років незмінно входять в четвірку найбільших за доходами телеком-компаній.

Голова комітету Верховної Ради з інформатизації та зв’язку Олександр Данченко сьогодні заявив, що проблема з доступом до інфраструктури є надзвичайно важливою. Він пообіцяв винести цей документ на розгляд парламенту в найближчі кілька тижнів.

Законопроект про доступ до інфраструктури пропонує встановити єдині правила гри та прозорі розцінки для всіх учасників ринку. Зараз оператори та інтернет-провайдери змушені окремо домовлятися з власниками різноманітних інфраструктурних об’єктів: з Укртелекомом (власник найбільшої кабельної каналізації), місцевою владою (всередині багатоповерхівок) та енергокомпаніями (щоби мати змогу підвісити кабелі на лініях електропередач).

Показати ще новини
Радіо NV
X