Вартість оренди землі можна збільшити в п'ять разів - Порошенко

25 березня 2019, 14:39

У разі проведенні правильних реформ вартість оренди сільськогосподарських земель може зрости в п'ять разів.

Таку заяву зробив президент України Петро Порошенко 25 березня під час зустрічі зі студентами та професорсько-викладацьким складом Національного університету біоресурсів і природокористування України в Києві, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"Нам потрібно підняти рівень орендної плати за землю, щоб підвищувати рівень життя на селі. Держава починає здавати свої землі в оренду іноді вдвічі дорожче, ніж приватний власник. Ми повинні поширити ці стандарти на землі, які належать селянам. Тільки відкриті аукціони з єдиними стартовими умовами можуть скасувати диктат великих орендарів. Внаслідок правильних реформ ми можемо збільшити вартість оренди землі в п'ять разів", - зазначив він.

Порошенко підкреслив, що за кілька років середня ставка оренди зросла з 3% до 10% грошової оцінки землі, але до сих пір є занадто низькою.

"В середньому сьогодні вартість оренди - 52 євро за 1 га, який здають в оренду пайовики. Це нереалістичний показник ціни оренди на землю. У нас 52 євро, а в Литві, де земля гірше, - 81 євро", - додав президент.

Нагадаємо, що в Україні з 2001 року діє мораторій на продаж земель сільгосппризначення. Міжнародний валютний фонд закликає Україну провести масштабну земельну реформу.


За підрахунками Світового банку, це дозволить збільшити ВВП на 1,5%.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X