Президент Світового банку порадив Україні, як залучити $40 трлн інвестицій

13 листопада 2017, 20:18
Світовий банк (СБ) та структури, що входять до нього, хотіли б збільшити об'єм інвестицій в Україну, тож наразі шукають можливості для розширення фінансової підтримки реформ

Про це заявив президент групи Світового банку Джим Йонг Кім в рамках свого візиту до Києва, повідомляє прес-служба Верховної Ради.

"Коли ми досягли ліміту можливого кредитування України, ми обмінялися певними зобов'язаннями з європейськими інституційними банками з тим, щоб ми могли дати більше коштів Україні. Зараз ми додатково шукаємо можливості звільнити ті чи інші ресурси для того, щоб направити їх в Україну", - сказав він.

Відео дня

Важливими сферами реформування для подальшого отримання інвестицій він назвав охорону здоров’я, земельну реформу та боротьбу із корупцією.

На переконання Джим Йонг Кіма, підвищення прозорості та відкриття ринку землі збільшить інвестиції в Україну.

"Прихід інвесторів у цей сектор призведе до підвищення продуктивності, - сказав він. - Для мільйонів людей – власників паїв і ділянок це додаткові доходи від оренди, це дасть можливість наповнити бюджет і звільнити кошти, які можна буде направити на інші напрямки, зокрема, на охорону здоров’я".

За його словами, відкриття ринку землі дозволить, за попередніми підрахунками, збільшити ВВП на 1,5%, і це той сектор, на який звертають найбільшу увагу інвестори з точки зору подальшого розвитку України.

Президент СБ заявив, що після того, як будуть зроблені кроки щодо проведення земельної реформи та створення антикорупційного суду, можна говорити про подальші інвестиції. Це, на його думку, стане запорукою змін у зовнішньому іміджі України.

"Він поінформував, що у світі є $40 трлн, які шукають свого адресата - Україна могла б стати таким місцем", - цитує його слова прес-служба Ради.


За 25 років Світовим банком на інвестиційні проекти в Україні було виділено понад $11 млрд.

Показати ще новини
Радіо НВ
X