Одеські рибалки "перекрили" Дунай

9 березня 2017, 17:19
Рибалки влаштували акцію протесту у Вилковому (Кілійський р-н Одеської обл.) з метою залучення уваги чиновників до відсутності затверджених квот на вилов дунайського оселедця 

Як передає Інтерфакс-Україна, у четвер близько 300 осіб зібралися на мітинг, після якого пішла показова акція: рибалки на кількох десятках човнів вишикувалися впоперек одного з русел в дельті Дунаю. Вони хотіли привернути увагу до щорічного затягування чиновниками затвердження норм на вилов дунайського оселедця в межах Дунайського біосферного заповідника, що, за словами рибалок, призводить до зростання обсягів незаконного вилову риби.

Відео дня

В ході акції її учасники звернулися до Міністерства екології та природних ресурсів і голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова з вимогою вирішити ситуацію.

Сезон вилову дунайського оселедця починається в перших числах березня, коли риба заходить у Дунай на нерест, і зазвичай триває три-чотири тижні. В останні роки необхідні квоти на законний вилов риби встановлюються вже після початку нересту. Крім того, ці квоти з року в рік знижуються: якщо в 2013 році рибалкам дозволили виловити 800 тонн риби, то у 2016-му – вже лише 450.

Чорноморсько-азовський прохідний оселедець (Alosa kessleri pontica) для нересту заходить у річки Дунай, Дніпро, Дністер, Дон, Буг. Вважається сезонним делікатесом.

Вилкове розташоване в дельті Дунаю на Кілійському гирлі, яке є частиною глибоководного судноплавного ходу українського каналу Дунай - Чорне море і по якому проходить ділянка державного кордону між Україною і Румунією. З суші місто оточене Дунайським біосферним заповідником.

Рибальство є основною сферою зайнятості місцевого населення.

Нагадаємо, що 7 березня міжнародна траса М-05 Київ-Одеса була заблокована протестуючими в обох напрямках в районі Умані Черкаської області.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X