Нефьодов розповів про позитивний вплив короткострокової міграції

22 квітня 2019, 14:38

Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов вважає короткострокову міграцію позитивним явищем. Про це він сказав в інтерв'ю Радіо НВ.

Він зазначив, що в країні є дефіцит робочої сили. Це стимулює зростання зарплат.

"Є нормальне бажання людей жити і працювати краще, якщо вони розуміють, що десь зарплати більші. Це і є наша відповідь бізнесу. Ви маєте бути конкурентоздатними принаймні з нашими найближчими сусідами - з Польщею, Словаччиною і так далі. Насправді, я один з небагатьох людей, які бачать в короткостроковій міграції позитиви. І це не тільки якісь грошові потоки, які люди перераховують назад, грошові перекази в Україну, але це можливість для людей подивитися, як реально працюють розвинені економіки, які там стандарти праці, подивитися, чого вони мають вимагати від свого роботодавця з точки зору техніки безпеки праці і так далі. І потім імплементувати це в Україні", - сказав він.

Відео дня

На думку Нефьодова, одна з причин, чому на Сході України ефективно працювала російська пропаганда, полягає в тому, що 80% жителів Донецької і Луганської областей не виїжджали навіть за межі своєї області.

Як повідомлялося, за даними НБУ, в 2018 році грошові перекази в Україну від трудових мігрантів зросли до $11 мільярдів.

Показати ще новини
Радіо NV
X