"Чи є шанс у таких країн, як Україна?" Ізраїльський історик Харарі - про штучний інтелект

2 травня 2019, 10:11

Засновник Facebook Марк Цукерберг подискутував з ізраїльським істориком, автором бестселера "Sapiens: Коротка історія людства" Ювалем Ноєм Харарі про штучний інтелект (ШІ).

Розмова відбулася 26 квітня в місті Менло-Парк (штат Каліфорнія), повідомляє прес-служба Facebook.

Харарі зазначив, що необхідна глобальна співпраця, щоб запобігти гонці озброєнь в сфері штучного інтелекту.

Відео дня

"Якщо у нас немає глобального співробітництва, ми не зможемо зупинити це, тому що кожна країна скаже: "Ми не хочемо створювати робота-вбивцю, це погана ідея, але ми не можемо дозволити нашим конкурентам зробити це до нас, тому повинні зробити це першими". Потім починається гонка до самого кінця", - зазначив він.

Історик підкреслив, що те ж саме стосується і змін на ринку праці, викликаних розвитком штучного інтелекту і автоматизацією.

"Цілком очевидно, що в майбутньому будуть робочі місця, але чи будуть вони рівномірно розподілені між різними частинами світу? Одним з потенційних результатів революції ШІ може бути концентрація величезного багатства в одній частині світу і повне банкрутство інших частин. У Каліфорнії буде багато нових робочих місць для розробників програмного забезпечення, але, можливо, не буде робочих місць для працівників текстильної промисловості і водіїв вантажівок в Гондурасі та Мексиці. Що вони будуть робити? Якщо ми не знайдемо рішення на глобальному рівні, такого як створення глобальної системи безпеки для захисту людей від потрясінь, викликаних ШІ, і надання їм можливості скористатися наявними можливостями штучного інтелекту, то створимо найбільш нерівну економічну ситуацію, яка коли-небудь існувала", - сказав Харарі.

Він додав, що в сфері ШІ, ймовірно, буде домінувати лише невелика кількість країн.

"Чи є у таких країн, як Гондурас, Україна, Ємен, реальний шанс приєднатися до гонки в сфері штучного інтелекту? Чи вони уже випали? Уже. Я маю на увазі, що це не буде відбуватися в Ємені, це не буде відбуватися в Гондурасі. І що з ними буде через 20 чи 50 років?" - підкреслив історик.

Крім того, на його думку, через наукову фантастику люди почали боятися повстання роботів, хоча реальну небезпеку представляє не це.

"Мене набагато більше лякають роботи, які завжди підкоряються наказам, ніж роботи, які повстали проти людей", - зазначив Харарі.

Історик додав, що ще одне питання стосується сенсу людського життя в ситуації, коли люди будуть все більше покладатися на штучний інтелект.

"Протягом тисячоліть люди були схильні розглядати життя як драму прийняття рішень. Мовляв, життя - це подорож, ви доходите до перехрестя і необхідно зробити вибір. Деякі рішення маленькі, наприклад, що з'їсти на сніданок, а деякі дійсно великі, наприклад, з ким одружитися. Майже все мистецтво і вся релігія про це. Чи то в трагедії Шекспіра, чи то в голлівудській комедії - герой чи героїня повинні прийняти важливе рішення: бути чи не бути, одружуватися на Х або на Y. Як це, жити в світі, в якому ми все більше покладаємося на рекомендації алгоритмів для прийняття цих рішень, поки не досягнемо точки, коли ми просто слідуємо цим рекомендаціям весь час або більшу частину часу. І це хороші рекомендації... Але у нас немає моделі для розуміння того, який сенс людського життя в такій ситуації" , - підкреслив він.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X