Нафтогаз і Кабмін погодили зниження ціни на газ для населення з 1 травня

23 квітня 2019, 08:51

Уряд і Нафтогаз узгодили зменшення регульованої ціни на газ для населення і теплової генерації на травень 2019 року на 30 копійок - до 8,25 грн/куб. м, повідомляє прес-служба НАК.

За дорученням Кабміну Нафтогаз спільно з представниками уряду розробив новий механізм визначення регульованої ціни, який дозволяє не тільки уникнути підвищення вартості газу для населення і теплової генерації з 1 травня, а й зменшити її до рівня 8,25 грн/куб. м (кінцева роздрібна ціна), йдеться в повідомленні. Такий підхід і рівень ціни були узгоджені на нараді за участю прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та голови правління Нафтогазу Андрія Коболєва.

Відео дня

"Цей механізм передбачає наступний підхід до формування ціни: якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів є нижчою за встановлену у постанові КМУ від 19 жовтня 2018 року №867, ціна для населення відповідно знизиться. Якщо ж ринкова ціна газу для промисловості зросте понад визначений урядом рівень, то ціна для населення залишиться на цьому рівні", - пояснили в НАК.

Зміни до чинних договорів на продаж газу між Нафтогазом і всіма контрагентами, які купують газ на умовах положення про покладання спеціальних обов'язків, будуть внесені протягом травня.

3 квітня у зв'язку з падінням ринкових цін на газ Кабмін прийняв постанову №293, яка передбачає, що НАК продає газ побутовим споживачам за ціною, яка визначається як середня арифметична ціна газу, за якою Нафтогаз пропонує газ промисловим споживачам за умови попередньої оплати, але не дорожче, ніж за ціною, встановленою Кабміном. У Нафтогазі заявили, що не можуть виконати цю постанову, тому що вона суперечить постанові №867.

17 квітня під час засідання Кабінету Міністрів України Гройсман пригрозив ініціювати відставку Коболєва, якщо компанія відмовиться до 24 квітня оголосити про зниження ціни на газ для населення з 1 травня.

Показати ще новини
Радіо NV
X