Після переходу в Нафтогаз у Фаворова був конфлікт інтересів, але незаконних дій він не вчиняв - звіт аудитора

18 квітня 2019, 10:23

Незалежний аудитор KPMG Advisory GmbH прийшов до висновку, що компанія ЕРУ Трейдінг не отримувала ніяких преференцій в угодах з підприємствами групи Нафтогаз, повідомила прес-служба НАК.

ЕРУ Трейдінг до переходу на посаду глави газового дивізіону Нафтогазу очолював Андрій Фаворов. Метою аудиту була перевірка операцій з продажу газу, здійснених в четвертому кварталі 2018 року, в зв'язку з підозрою про конфлікт інтересів в його діях.

Відео дня

Розслідування було ініційовано керівництвом Нафтогазу і підтримано наглядовою радою в лютому 2019 року після звернення виконавчого директора НАК Юрія Вітренка в службу комплаєнсу.

"Незалежний аудитор дійшов висновку, що ЕРУ Трейдінг не отримувало жодних преференцій в угодах з підприємствами групи Нафтогаз. Розслідування також показало, що Фаворов не встановлював ціни чи обсяги поставки для будь-якої компанії, що купувала газ Нафтогазу у зазначений період. Крім того, розслідувачі KPMG дійшли висновку, що політики і процедури Нафтогазу щодо конфлікту інтересів були належним чином виконані у зв‘язку з цими угодами. У той же час перевірка показала, що у трейдинговому підрозділі, щодо якого проводилася перевірка, ще мають бути впроваджені стандарти внутрішніх контролів, а також найкращі галузеві практики щодо способів управління конфліктом інтересів, включно з відповідними політиками та контролями за трейдинговими операціями", - заявили в прес-службі Нафтогазу.

У повідомленні аудитора про підсумки розслідування йдеться, що хоча ціни в рамках відповідних угод були встановлені нижче цін імпортного паритету, "був ряд важливих факторів, які могли негативно позначитися на актуальних на той момент внутрішніх цінах, а саме: надлишкові поставки газу, ємність і ліквідність ринку для операцій з великими обсягами, а також помітний тренд до зниження ціни через теплу зиму".

"Ми також з’ясували, що пан Фаворов не мав офіційних повноважень, щоб давати вказівки Нафтогаз Трейдингу або Укртрансгазу торгувати чи не торгувати з будь-якою з компаній, що брали участь в операціях у листопаді-грудні 2018 року, а також не встановлював ціну чи об’єми поставок для жодної з цих компаній. Ми не виявили ніяких преференцій для жодного з покупців/постачальників у цих операціях", - йдеться в повідомленні.

Підкреслюється, що на новій посаді в Нафтогазі у Фаворова був конфлікт інтересів, оскільки ЕРУ Трейдінг вже мала укладені договори як з Нафтогаз Трейдингом, так і з УТГ.

"Однак ми не виявили жодної інформації, яка б вказувала на те, що пан Фаворов діяв незаконно або проти інтересів компанії в питаннях, які аналізувалися в цьому звіті. Ми також дійшли висновку, що політики та процедури Нафтогазу щодо конфлікту інтересів були дотримані щодо цих операцій", - заявили в KPMG.

Як повідомлялося, Вітренко припускав, що продаж газу, зокрема в четвертому кварталі 2018 року і в січні-лютому 2019 року, привів, з одного боку, до необгрунтованих втрат НАК, з іншого, до такого ж необгрунтованого прибутку ТОВ ЕРУ Трейдінг як посередника між Нафтогазом і Укртрансгазом. За його інформацією, в останньому кварталі минулого року ЕРУ Тейдінг отримувала газ за ціною, заниженою в деяких випадках майже на 1 тис. грн за 1000 куб. м. Він стверджує, що в кінці листопада і в грудні 2018 року ЕРУ Трейдінг закупила газ з газосховищ за низькою ціною загальним обсягом 101 млн куб. м.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У прес-службі Нафтогазу наявність у Фаворова конфлікту інтересів відкинули. У ЕРУ Трейдінг назвали такою, що не відповідає дійсності, заяву про закупівлі газу за заниженими цінами і підкреслили, що Фаворов продав свій пакет акцій компанії у зв'язку з переходом в Нафтогаз.

Показати ще новини
Радіо NV
X