В ЕРУ Трейдінг заявили, що не купували газ у Нафтогазу за заниженими цінами

7 березня 2019, 09:29

ЕРУ Трейдінг, яку до переходу на посаду глави газового дивізіону Нафтогазу очолював Андрій Фаворов, заявила, що купувала у цієї компанії газ за ринковими цінами.

У ЕРУ Трейдінг відкидають звинувачення в закупівлях за заниженими цінами, які виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко озвучив в службовій записці керівнику служби комплаєнсу (внутрішньої перевірки) НАК Марії Кучеровій, а також голові наглядової ради Клер Споттісвуд. Записки опублікувало 6 березня агентство Українські новини .

Відео дня

Вітренко припускає, що продаж газу, зокрема в четвертому кварталі 2018 року і в січні-лютому 2019 року, привів, з одного боку, до необгрунтованих втрат НАК, з іншого, до такого ж необгрунтованого прибутку ТОВ ЕРУ Трейдінг як посередника між Нафтогазом і Укртрансгазом .

За інформацією Вітренка, в останньому кварталі минулого року ЕРУ Тейдінг отримувала газ за ціною, заниженою в деяких випадках майже на 1 тис. грн за 1000 куб. м. Він стверджує, що в кінці листопада і в грудні 2018 року ЕРУ Трейдінг закупила газ з газосховищ за низькою ціною загальним обсягом 101 млн куб. м.

Виконавчий директор Нафтогазу заявив про можливий конфлікт інтересів у Андрія Фаворова, який з листопада 2018 року очолює газовий дивізіон групи.

"Оскільки на формування маркетингової політики визначальний вплив, у всякому разі з грудня 2018 року, має А. Фаворов, може виникнути обгрунтована підозра, що він мав можливість, але не виправив цю ситуацію, що суперечить його службовому обов'язку діяти в інтересах НАК Нафтогаз України, зокрема використовуючи його знання і інформацію (в даному випадку мова йде навіть про публічно доступну інформацію), отриману під час роботи в ТОВ ЕРУ Трейдінг. Відповідно, може бути достатньо підстав вважати, що це є наслідком конфлікту інтересів, у разі якщо А. Фаворов залишився реальним бенефіціаром ТОВ ЕРУ Трейдінг. З іншого боку, виходячи з таких обставин може виникнути обгрунтована підозра, що А. Фаворов міг залишитися реальним бенефіціаром ТОВ ЕРУ Трейдінг", - написав він.

У прес-службі Нафтогазу наявність у Фаворова конфлікту інтересів спростували, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна .

"Питання купівлі-продажу газу в четвертому кварталі потрапило в поле зору керівництва Нафтогазу в січні 2019-го. У лютому наглядова рада розглянула ситуацію, зокрема позицію Юрія Вітренка та висновки служби комплаєнсу. Згідно з висновками, конфлікту інтересів не було. Андрій Фаворов не відповідав за закупівлі в момент цих угод. Усі угоди, здійснені компанією Нафтогаз Трейдінг, про які йдеться в публікаціях ЗМІ, були здійснені ще до офіційного призначення А.Фаворова", - прокоментували в прес-службі НАК.

У Нафтогазі додали, що наглядова рада компанії доручила службам внутрішнього контролю провести повне розслідування всіх угод, укладених в кінці 2018 го і на початку 2019 року. Попередні результати не виявили фактів продажу газу за заниженими цінами.

"Глава НАК Андрій Коболєв доручив залучити незалежний forensic-аудит, який проводить додаткове розслідування. Довіреність на детальну forensic-перевірку дали в лютому", - повідомили в прес-службі.

У ЕРУ Трейдінг підкреслили, що Фаворов продав свій пакет акцій у зв'язку з переходом в Нафтогаз.

"Підтримавши ініціативу одного з колишніх партнерів ЕРУ А. Фаворова долучитися до групи Нафтогаз у листопаді 2018 року та реалізувавши продаж пакету акцій, група компаній ЕРУ яскраво продемонструвала відстоювання загальноприйнятих міжнародних стандартів та цінностей. ЕРУ підтверджує відсутність будь-якого економічного та управлінського інтересу пана А. Фаворова у підприємствах групи", - йдеться в заяві.

У ЕРУ Трейдінг назвали такою, що не відповідає дійсності, заяву про закупівлі газу за заниженими цінами.

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Фаворов в число кінцевих бенефіціарів ЕРУ Трейдінг не входить.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X