НБУ не бачить загрози затримки траншу МВФ після скасування Конституційним судом норми про незаконне збагачення

14 березня 2019, 14:45

Національний банк України зберіг прогноз отримання Україною в 2019 році двох траншів від Міжнародного валютного фонду, сказав глава НБУ Яків Смолій під час прес-конференції в Києві.

Про це повідомляє агентство Українські новини.

Він додав, що 5-13 березня в Україні працювала технічна місія МВФ, яка оцінювала виконання програми співпраці.

"Ми задоволені її візитом", - сказав Смолій.

Відео дня

За його словами, з технічною місією обговорювалося те, що 26 лютого Конституційний Суд визнав неконституційним притягнення до кримінальної відповідальності чиновників за незаконне збагачення.

"Продовжуємо працювати в звичайному режимі. Ми не бачимо в цьому ризиків для отримання траншей в травні і листопаді", - заявив глава НБУ.

18 грудня 2018 року виконавча рада МВФ затвердила нову програму кредитування stand-by для України. Загальний обсяг нової 14-місячної програми - $3,9 млрд. Це десята програма МВФ для України. 

Програма охоплює цілу низку ключових для розвитку країни заходів: продовження фіскальної консолідації для постійного зменшення тягаря державного боргу, підтримання Нацбанком гнучкого обмінного курсу і жорсткої монетарної позиції з метою зниження інфляції і подальшого накопичення міжнародних резервів, активізація реформ, спрямованих на подальше посилення адміністрування податків, реформ фінансового і енергетичного секторів, а також посилення боротьби з корупцією.

Смолій заявляв, що у 2019 році Україна очікує отримання двох траншіввід Міжнародного валютного фонду в розмірі по $1,3 млрд кожен. 

Нагадаємо, Конституційний Суд України 26 лютого прийняв рішення про визнання неконституційною статті 368-2 Кримінального кодексу України про незаконне збагачення.

Генпрокурор Юрій Луценко назвав очікуваним рішення Конституційного суду. За словами генпрокурора, жодного підозрюваного не притягли до відповідальності за незаконне збагачення.

У свою чергу в НАБУ відзначили, що змушені закрити справи про незаконне збагачення після скасування відповідної статті Кримінального кодексу.

Пізніше президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради новий законопроект про відповідальність за незаконне збагачення.

Показати ще новини
Радіо NV
X