МВФ затвердив нову програму для України в розмірі $ 3,9 млрд і готовий надати перший транш

19 грудня 2018, 00:13
375
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
МВФ затвердив нову програму для України в розмірі $ 3,9 млрд і готовий надати перший транш - фото

Це - десята програма МВФ для України

У вівторок, 18 грудня, виконавча рада МВФ затвердла нову програму кредитування Stand-by для України і прийняла рішення про виділення першого траншу за новою програмою, який буде перерахований до 25 грудня, повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.

Загальний обсяг нової 14-місячної програми - 3,9 млрд дол. Обсяг першого траншу, який надійде до України найближчим часом - 1,4 млрд дол.

Рішення про подальші транші будуть прийматися в травні і в листопаді 2019 року під час перегляду успіхів України у виконанні умов Меморандуму.

"Програма stand-by допоможе Україні підтримувати макростабільність в найближчі роки, коли Україна змушена долати ряд викликів, обумовлених посиленням тиску від російської агресії, президентськими і парламентськими виборами в 2019 році і необхідністю забезпечення пікових виплат за зовнішнім боргом", - відзначають в міністерстві

Разом з тим, програма буде охоплювати цілий ряд ключових для розвитку країни заходів: продовження фіскальної консолідації для постійного зменшення тягаря державного боргу, підтримання Нацбанком гнучкого обмінного курсу і жорсткої монетарної позиції з метою зниження інфляції і подальшого накопичення міжнародних резервів, активізація реформ, спрямованих на подальше посилення адміністрування податків, реформ фінансового та енергетичного секторів, а також посилення боротьби з корупцією.

"МВФ - це якірний кредитор для інших офіційних кредиторів України, які вже зараз дають нам кредити на особливих умовах, недоступних на ринку. Засоби вже надходять до бюджету України і допомагають нам забезпечити макрофінансову стабільність - а це особливо важливо напередодні складного виборчого року", - сказала Міністр фінансів України Оксана Маркарова.

Це - десята програма МВФ для України.

У Мінфіні відзначили, що зміни, які Україна повинна здійснити протягом дії програми, і структурні маяки, яких треба досягти, прописані в Меморандумі. Його текст буде оприлюднений найближчим часом.

Нагадаємо, 19 жовтня МВФ і Україна домовилися на робочому рівні про нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by, яка замінить програму розширеного фінансування (EFF), обсягом $3,9 млрд.

У вересні МВФ замінив програму допомоги Україні з EFF на stand-by.

Програма міжнародної допомоги stand-by дається тим країнам, які вийшли з переддефолтного стану.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Економіка

23 березня, 09:30

thumb img
Гроші тижня: зарплата Коболєва, бізнес Зеленського, дешевий газ від Медведчука
1236
Політика

23 березня, 12:00

thumb img
Порошенко прогнозує можливість не підвищувати ціну на газ
761

Головне

Футбол

Сьогодні, 00:03

thumb img
Збірна України втратила ще одного гравця перед грою відбору Євро-2020
Політика

Вчора, 23:08

thumb img
Порошенко обійшов Тимошенко, рейтинг Зеленського - понад 30%
Бокс

Вчора, 20:42

thumb img
Потенційний суперник Кличка визначився з наступним боєм