МВФ затвердив нову програму для України в розмірі $ 3,9 млрд і готовий надати перший транш

19 грудня 2018, 00:13
350
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Це - десята програма МВФ для України

У вівторок, 18 грудня, виконавча рада МВФ затвердла нову програму кредитування Stand-by для України і прийняла рішення про виділення першого траншу за новою програмою, який буде перерахований до 25 грудня, повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.

Загальний обсяг нової 14-місячної програми - 3,9 млрд дол. Обсяг першого траншу, який надійде до України найближчим часом - 1,4 млрд дол.

Рішення про подальші транші будуть прийматися в травні і в листопаді 2019 року під час перегляду успіхів України у виконанні умов Меморандуму.

"Програма stand-by допоможе Україні підтримувати макростабільність в найближчі роки, коли Україна змушена долати ряд викликів, обумовлених посиленням тиску від російської агресії, президентськими і парламентськими виборами в 2019 році і необхідністю забезпечення пікових виплат за зовнішнім боргом", - відзначають в міністерстві

Разом з тим, програма буде охоплювати цілий ряд ключових для розвитку країни заходів: продовження фіскальної консолідації для постійного зменшення тягаря державного боргу, підтримання Нацбанком гнучкого обмінного курсу і жорсткої монетарної позиції з метою зниження інфляції і подальшого накопичення міжнародних резервів, активізація реформ, спрямованих на подальше посилення адміністрування податків, реформ фінансового та енергетичного секторів, а також посилення боротьби з корупцією.

"МВФ - це якірний кредитор для інших офіційних кредиторів України, які вже зараз дають нам кредити на особливих умовах, недоступних на ринку. Засоби вже надходять до бюджету України і допомагають нам забезпечити макрофінансову стабільність - а це особливо важливо напередодні складного виборчого року", - сказала Міністр фінансів України Оксана Маркарова.

Це - десята програма МВФ для України.

У Мінфіні відзначили, що зміни, які Україна повинна здійснити протягом дії програми, і структурні маяки, яких треба досягти, прописані в Меморандумі. Його текст буде оприлюднений найближчим часом.

Нагадаємо, 19 жовтня МВФ і Україна домовилися на робочому рівні про нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by, яка замінить програму розширеного фінансування (EFF), обсягом $3,9 млрд.

У вересні МВФ замінив програму допомоги Україні з EFF на stand-by.

Програма міжнародної допомоги stand-by дається тим країнам, які вийшли з переддефолтного стану.

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Події

Вчора, 14:12

article_img
Усі подробиці справи ФБР проти Коломойського: чому американці працюють по українському олігарху
IT-індустрія

Вчора, 20:10

article_img
Розвідка доповіла. Чому шпигунські скандали можуть знищити Huawei
Авто

Сьогодні, 07:02

article_img
Чак Норріс відпочиває. Тест-драйв Ford Ranger

Головне

Країни

Сьогодні, 09:57

article_img
У Москві провели низку пікетів за звільнення українських в'язнів Кремля
Теніс

Сьогодні, 05:43

article_img
Світоліна пробилася до четвертого раунду Australian Open
Погляди

Вчора, 20:55

article_img
18 січня: Повернення Насті Рибки