Життя триває. Маркарова вважає реалістичним старт великої приватизації в рік виборів

19 березня 2019, 10:32

Міністр фінансів України Оксана Маркарова вважає реалістичною можливість запуску великої приватизації в рік виборів. Про це вона сказала 18 березня в інтерв'ю Радіо НВ.

"Як показує досвід, життя триває. Бізнес планує інвестиції, готовий інвестувати, тому я думаю, що це питання правильної підготовки, правильного доступу до інвесторів", - зазначила вона.

Відео дня

Маркарова повідомила, що за перші два з половиною місяці від малої приватизації до держбюджету надійшло майже 160 млн грн.

"Вже скоро ми дійдемо дуже швидко до тієї суми, яку за весь минулий рік ми отримали. В той же час велика приватизація досі повністю не стартувала, хоча в минулорому році ми ухвалили дуже гарний законопроект. Кабмін його подав, а Верховна Рада підтримала. Закон відповів на дуже багато занепокоєнь, які були у міжнародних інвесторів, в тому числі щодо поки що незавершеної реформи судової системи. Ми відібрали радників. На жаль, деякі радники судяться зараз між собою", - розповіла міністр.

Вона сподівається, що Мінфін зможе максимально прискорити процес, щоб велика приватизація почалася. Маркарова відзначила, що це не тільки і не стільки питання фінансування держбюджету. Міністр підкреслила, що в результаті приватизації у об'єктів, які зараз належать державі, з'явиться ефективний власник.

У держбюджеті на 2019 рік передбачено, що доходи від приватизації складуть 17,1 млрд грн. У попередні роки плани надходжень від продажу державного майна не виконувалися. Наприклад, в бюджеті на 2018 рік передбачалося, що приватизація принесе 18,8 млрд грн. Фактичні надходження склали 268,7 млн грн.

C 7 березня 2018 року в Україні діє новий закон про приватизацію.

10 травня минулого року уряд затвердив список великих підприємств для приватизації. У нього, зокрема, потрапили Центренерго, п'ять обленерго, Одеський припортовий завод, Турбоатом, Запорізький титано-магнієвий комбінат та інші підприємства.

Показати ще новини
Радіо NV
X