В Україні дали старт "великий" приватизації 22 держпідприємств

11 червня 2018, 19:42

Фонд державного майна України (ФДМУ) оголосив старт приватизації перших 22 підприємств з числа великих об'єктів.

Про це повідомив в.о. голови ФДМУ Віталій Трубаров.

"Шляху назад немає. Фонд підписав 22 накази про приватизацію об'єктів "великої" приватизації", - написав він на своїй сторінці в Facebook.

Відео дня

Він підкреслив, що це перший великий перелік підприємств для продажу за останні, як мінімум, 10 років.

Найближчим часом Фонд розпочне оголошення конкурсу на відбір радників, "аби вже восени вийти на фінішну пряму", додав Трубаров.

Нагадаємо, що в січні 2018 року Верховна Рада встановила нові правила приватизації державного майна. Залишається тільки мала приватизація і велика з вартістю активів понад 250 млн грн.

У березні ФДМ затвердив список об'єктів малої приватизації, що підлягають продажу в 2018 році. До нього увійшли близько 600 об'єктів. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що початок малої приватизації заплановано на червень 2018 року.

Крім того, в травні уряд затвердив перелік підприємств великої приватизації на 2018 рік, в який входили 23 підприємства. У нього, зокрема, увійшли п'ять обленерго, Центренерго, Одеський припортовий завод (ОПЗ), Турбоатом, Запорізький титано-магнієвий комбінат (ЗТМК), Об'єднана гірничо-хімічна компанія (ОГХК) і Сумихімпром.

Як відомо, держбюджет-2018 передбачає надходження від приватизації 21,3 млрд грн. Роком раніше, держбюджет-2017 передбачав 17,1 млрд грн надходжень від приватизації, проте отримано було лише 3,4 млрд грн. Основну суму в 3,1 млрд грн ФДМ отримав за рахунок продажу блокпакетів акцій енергокомпаній, які викупила група СКМ Ріната Ахметова, вже володіла в них контрольним пакетом.

Показати ще новини
Радіо NV
X