Маркарова: Всі наші партнери стурбовані скасуванням статті про незаконне збагачення, але з траншем МВФ це не пов'язано

19 березня 2019, 09:49

Міжнародні партнери України стурбовані рішенням Конституційного Суду, який визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення, і піднімають це питання на всіх зустрічах.

Про це міністр фінансів України Оксана Маркарова сказала 18 березня в інтерв'ю Радіо НВ.

Вона спростувала заяви про те, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) відмовив Україні в наступному транші.

Відео дня

"Відмовити нам у транші зараз не могли, тому що транш ще не був запланований", - сказала Маркарова, підкресливши, що програма переглядається кожні півроку.

За її словами, оціночна місія очікується в травні-червні.

Міністр додала, що технічна місія МВФ, яка перебувала в Україні 5-13 березня, "пройшла досить позитивно".

"Місія дуже позитивно оцінила [виконання програми], тому що насправді переважну більшість речей, які мали бути виконані на сьогоднішній день, ми виконуємо. Це не значить, що всі не занепокоєні. І це я говорю не тільки про МВФ. Ми бачили реакцію колег з ЄС, послів G7. Дійсно, всі і ми також занепокоєні рішенням Конституційного Суду. Зараз всі юристи намагаються зрозуміти, як з цієї ситуації вийти. Але з траншем це не повязані на сьогоднішній речі", - заявила вона.

Маркарова додала, що технічна місія піднімала питання про скасування статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення, оскільки вона була частиною антикорупційної реформи.

"Це питання піднімають всі наші партнери", - зазначила вона.

За словами Маркарової, МВФ турбує також те, що велика приватизація досі не запущена.

18 грудня 2018 року виконавча рада МВФ затвердила нову програму кредитування stand-by для України. Загальний обсяг нової 14-місячної програми - $3,9 млрд. Це десята програма МВФ для України. 

Програма охоплює цілу низку ключових для розвитку країни заходів: продовження фіскальної консолідації для постійного зменшення тягаря державного боргу, підтримання Нацбанком гнучкого обмінного курсу і жорсткої монетарної позиції з метою зниження інфляції і подальшого накопичення міжнародних резервів, активізація реформ, спрямованих на подальше посилення адміністрування податків, реформ фінансового і енергетичного секторів, а також посилення боротьби з корупцією.

Глава НБУ Яків Смолій заявляв, що у 2019 році Україна очікує отримання двох траншів від Міжнародного валютного фонду в розмірі по $1,3 млрд кожен. 

Нагадаємо, Конституційний Суд України 26 лютого прийняв рішення про визнання неконституційною статті 368-2 Кримінального кодексу України про незаконне збагачення.

Генпрокурор Юрій Луценко назвав очікуваним рішення Конституційного суду. За словами генпрокурора, жодного підозрюваного не притягли до відповідальності за незаконне збагачення.

У свою чергу в НАБУ відзначили, що змушені закрити справи про незаконне збагачення після скасування відповідної статті Кримінального кодексу.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Пізніше президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради новий законопроект про відповідальність за незаконне збагачення.

Показати ще новини
Радіо NV
X