Нафтогаз не бачить джерел для фінансування закачування 20 млрд куб. м газу на наступну зиму - Коболєв

17 квітня 2019, 16:06

Нафтогаз не знає, де взяти гроші для фінансування закачування 20 млрд куб. м газу в підземні сховища на наступну зиму, сказав глава компанії Андрій Коболєв в інтерв'ю ТСН.

Він зазначив, що Росія може призупинити транзит, якщо новий контракт не буде підписаний.

"Росіяни роблять все можливе, щоб договору не було, саме щоб шантажувати Європу. Газова криза - це їх стандартний хід в подібних ситуаціях. Тому так важливо, щоб Україна як держава максимально підготувалася до цієї зими, щоб ми створили додаткові запаси газу. І якщо криза станеться, щоб ми до цього були готові", - зазначив він.

Відео дня

Коболєв додав, що технологічно це зробити реально, але Нафтогаз поки не бачить джерел для фінансування закачування.

"Ми подали на уряд оновлений фінансовий план. Він був перероблений відповідно до вимог, які уряд поставив мені як голові правління. Перша і головна вимога уряду - щоб фінплан повністю відповідав закону "Про державний бюджет України". Ми не можемо через таке обмеження вимагати законну компенсацію, яку нам уряд винен за виконання покладених ним на Нафтогаз спеціальних обов'язків. Тобто ми недоотримаємо більше 100 млрд грн", - сказав він.

Глава Нафтогазу підкреслив, що фінансовий дефіцит у компанії утворюється через декілька факторів. Головний з них - зобов'язання продавати газ через приватних посередників.

"Вони вже винні нам близько $1,3 млрд. Ми очікуємо, що в цьому році приріст заборгованості цих компаній буде близький до $1 млрд", - повідомив Коболєв.

Чинний транзитний контракт України з російським Газпромом було укладено в 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення (до 2020 року) російський монополіст планує максимально скоротити транзит свого газу через територію України.

Moody's прогнозує, що після завершення діючого контракту обсяги транзиту впадуть до 40-50 млрд куб. м в рік.

Показати ще новини
Радіо NV
X