У цьому році потрібно закачати в сховища більше газу, щоб підготуватися до деструктивних рішень Кремля - Коболєв

9 квітня 2019, 12:11

До наступної зими Нафтогазу потрібно закачати в підземні сховища більше газу, ніж раніше, тому що Росія може вдатися до деструктивних дій після завершення чинного контракту на транзит.

"Дія існуючих контрактів з Газпромом завершиться 1 січня і Україна має підготуватися до будь-яких деструктивних рішень Кремля, зокрема до переривання транзиту. До зими в ПСГ необхідно накопичити близько 20 млрд куб. м. газу – такі обсяги достатні, щоб гарантувати тепло в оселях за будь-якої погоди і політичної обстановки. Це також сигналізуватиме Росії, що Україна готова до будь-якого розвитку подій і "гра на вентилі" призведе лише до чергового погіршення репутації Газпрому", - зазначив Коболєв.

Відео дня

Він зазначив, що Нафтогаз вже працює над залученням коштів, необхідних для закупівлі і закачування газу в сховища.

Коболєв нагадав, що європейська практика і український закон "Про ринок газу" передбачає створення страхових запасів усіма без винятку компаніями-постачальниками газу.

"У минулі роки норма про страховий запас ігнорувалася - зараз саме час повернутися до цього питання. Спільними зусиллями уряд, Нафтогаз і всі учасники газового ринку повинні належним чином підготуватися до наступного опалювального сезону", - резюмував глава Нафтогазу.

Як повідомлялося, Україна з 5 квітня почала закачування природного газу в підземні сховища. Добовий обсяг закачування станом на 5 квітня становив близько 12 млн куб. м.

Чинний транзитний контракт України з російським Газпромом було укладено в 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення (до 2020 року) російський монополіст планує максимально скоротити транзит свого газу через територію України.

Moody's прогнозує, що після завершення контракту, що діє обсяги транзиту впадуть до 40-50 млрд куб. м в рік.

Показати ще новини
Радіо НВ
X