Як тільки будуть зрозумілі результати виборів, росіяни погодяться на переговори щодо транзиту - Коболєв

17 квітня 2019, 09:48

Російська сторона погодиться на переговори з Нафтогазом щодо транзиту газу відразу після другого туру виборів, але її риторика навряд чи зміниться.

Про це глава Нафтогазу Андрій Коболєв сказав в інтерв'ю ТСН.

Він припустив, що тристоронні переговори між Україною, Росією і Єврокомісією відбудуться на початку травня.

Відео дня

"Думаю, їм (росіянам. - ред.) є про що з нами поговорити. У них важка ситуація з Північним потоком-2, їм треба думати про те, як транспортувати газ після 2019 року, у них точно є інтерес. Чи будуть вони готові вести переговори до остаточного оголошення результатів? Думаю, що ні. Але як тільки будуть зрозумілі результати виборів, вони погодяться на переговори", - зазначив Коболєв.

Глава Нафтогазу підкреслив, що "риторика росіян, як правило, не змінюється".

"У них є свій інтерес, вони хочуть протиснути нас на свою позицію, яка нам часто невигідна, незалежно від того, хто перебуває в кріслі президента, прем'єра чи спікера парламенту", - заявив він.

За словами Коболєва, той факт, що Північний потік-2 не запрацює 1 січня 2020 року, як планувалося, не сильно допомагає Нафтогазу посилювати позиції на переговорах. Він підкреслив, що до цього вже всі готові.

"Для росіян це, напевно, навіть можливість. І вони, за моїм прогнозом, намагаються скористатися тим фактом, що  Північного потоку-2 немає, і можуть влаштувати чергову газову кризу, це дуже в їхньому стилі", - сказав він.

Чинний транзитний контракт України з російським Газпромом було укладено в 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення 31 січня 2019 року російський монополіст планує максимально скоротити транзит свого газу через територію України.

Moody's прогнозує, що після завершення діючого контракту обсяги транзиту впадуть до 40-50 млрд куб. м на рік.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X