Дешеві кредити і рівні правила. Гончарук розповів, як Україні досягти швидкого економічного зростання
Зростання економіки України має прискоритися до 5−7%, сказав Олексій Гончарук в Верховній Раді перед голосуванням за призначення його прем'єр-міністром України.
Він вважає, що економічне зростання створить 1 млн робочих місць.
«Для початку потрібні дешеві ресурси. В нас дуже дорогі ресурси. Нам не вірять як країні, тому що ми дуже довго поводили себе так, що не дуже заслуговували на довіру. Це потрібно змінити. Я вже казав, що в Україні може бути іпотека в гривні під 12−13%. Це абсолютно точно можна зробити наступного року. Вже цього року може знижуватися відсоткова ставка за кредитами. Люди почнуть робити бізнес. Це може запустити будівництво і промисловість. Дешеве кредитування — це одна з тактичних цілей, які ми поставимо перед собою найближчим часом», — заявив він.
Гончарук додав, що новий уряд не збирається втручатися в незалежність НБУ.
«Це неполітичний орган. Його незалежність в принципі є основою макростабільності країни. Її підривати не можна, нам не будуть вірити. Але уряд має знаходитися в постійному діалозі з Нацбанком, щоб вони не були надто консервативними, щоб вони іноді давали можливість трохи більше знизити кредитну ставку, щоб люди могли отримати ресурси і використати їх для своєї власної справи, для купівлі житла і так далі», — сказав він.
Гончарук додав, що потрібно змінити ставлення до України в світі, зокрема підвищити кредитний рейтинг.
«Основою для таких змін повинна бути співпраця з нашими міжнародними партнерами і кредиторами. Тому вже за декілька тижнів в Києві буде місія МВФ, з якою ми будемо вести перемовини щодо нової 3−4-річної програми співпраці з Україною», — заявив він.
За його словами, потрібні рівні правила. Гончарук підкреслив, що «дуже довго в країні велика кількість людей вважала, що Україну можна як державу використовувати для створення для себе конкурентних переваг».
«Ми це припинимо. Залізну дорогу, обленерго, облгази і так далі не можна використовувати для отримання надприбутків за рахунок інших. Це означає, що енергоринки, інфраструктура — це сфери, в яких пріоритетно має бути забезпечена конкуренція. Це означає, що Україна буде прагнути до інтеграції з європейським енергетичним ринком. Ми знаємо, що за планом це має відбутися в 2023 році. Ми будемо робити все для того, щоб як мінімум не відсунути, а як максимум наблизити цю дату. Все це вкупі з іншими необхідними чинниками призведе до того, що люди будуть в платіжках отримувати менші цифри. Ми перестанемо дотувати неефективність, платити надприбутки монополістам», — сказав він.
Після виступу Гончарука Рада призначила його прем'єр-міністром. За проголосувало 290 депутатів.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.