Перемога САП. Запорізький титано-магнієвий комбінат Фірташа повернуть державі

13 грудня 2018, 17:31
765
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Перемога САП. Запорізький титано-магнієвий комбінат Фірташа повернуть державі - фото

Фото: ztmc.zp.ua

Запорізький титано-магнієвий комбінат - єдиний в Україні та Європі виробник металевого губчастого титану

12 грудня 2018 року Центральний апеляційний господарський суд підтвердив рішення Господарського суду Запорізької області про розірвання договору про заснування ТОВ Запорізький титано-магнієвий комбінат, яке контролював олігарх Дмитро Фірташ. Відповідно до рішень обох судів, цілісний майновий комплекс комбінату має бути повернутий у власність держави.

Про це повідомляється на сторінці Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у Facebook, керівник якої Назар Холодницький подав відповідний позов.

Відповідачами у даній справі були кіпрська компанія Толексіс Трейдінг Лімітед та ТОВ Запорізький титано-магнієвий комбінат.

У повідомленні САП зазначається, що після його ухвалення рішення апеляційного суду набирає законної сили. На даний час САП очікує проголошення повного тексту прийнятої Центральним апеляційним господарським судом постанови про відмову в задоволенні апеляційних скарг. Після цього з'явиться можливість розпочати процедуру реального повернення комбінату державі.

З позовною заявою про розірвання договору про заснування ТОВ Запорізький титано-магнієвий комбінат САП звернулася до Господарського суду Києва у 2016 році. Вказане ТОВ було створене після того, як у 2013 році у конкурсі, оголошеному Фондом державного майна України перемогла кіпрська офшорна компанія Толексіс Трейдінг Лімітед, яка входить до групи компаній DF Group Дмитра Фірташа. Конкурс був проведений з метою залучення інвестицій на впровадження сучасних прогресивних технологій та створення високорентабельного виробництва.

До статутного капіталу створеного після конкурсу ТОВ Запорізький титано-магнієвий комбінат Фонд держмайна передав цілісний майновий комплекс комбінату, що раніше перебував в управлінні держави.

Толексіс Трейдінг Лімітед зробила внесок у розмірі $110 млн, які мали виключне цільове призначення – для фінансування модернізації виробництва зі встановленими строками упродовж 2013 – І квартал 2015 років.

Хоча 51% ТОВ Запорізький титано-магнієвий комбінат належав державі, фактично підприємство було передано в управління наближеного до інвестора менеджменту. Цей менеджмент більшу частину залучених інвестицій розтратив на погашення раніше створених заборгованостей держпідприємства Запорізький титано-магнієвий комбінат за енергоносії та перед кредиторами, пов’язаними з DF Group. Потім ці кошти вивели з України шляхом перерахування на рахунки офшорних фірм. На модернізацію ж виробництва комбінату було витрачено лише 20 млн грн.

Підставою для розірвання договору про створення ТОВ Запорізький титано-магнієвий комбінат стало свідоме невиконання інвестором взятих на себе зобов’язань.

Водночас 14 листопада 2016 року до суду було скеровано обвинувальний акт щодо директора ТОВ Запорізький титано-магнієвий комбінат, який здійснив розтрату зазначених інвестицій на суму 492 млн грн. Розгляд цієї кримінальної справи триває.

Нагадаємо, директор Запорізького титано-магнієвого комбінату Володимир Сивак був затриманий 23 вересня 2016 року. 27 вересня його відпустили під заставу у 5 млн грн.


Запорізький титано-магнієвий комбінат - єдиний в Україні та Європі виробник металевого губчастого титану. Його проектна потужність - 20 тис. тонн на рік, проте через зношування виробничих фондів підприємство зараз може випускати 10 тис. тонн губки.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Компанії/Ринки

Вчора, 10:48

thumb img
Skoda відмовилася будувати автозавод в Україні
5259
Компанії/Ринки

Вчора, 10:13

thumb img
У двох областях України відключилося ефірне цифрове телемовлення - гендиректор 1+1
1358
Компанії/Ринки

Вчора, 12:17

thumb img
Посольство США стурбоване змінами в статуті Нафтогазу
1302

Головне

Футбол

Сьогодні, 00:59

thumb img
Наступний суперник України став лідером групи, Англія і Франція стартували з розгромів. Результати матчів відбору Євро-2020 - відео
Теніс

Сьогодні, 13:28

thumb img
Світоліна сенсаційно вилетіла з турніру в США, Цуренко знялась з розіграшу
Політика

Вчора, 20:07

thumb img
Хакери розсилали фейкові листи від імені Авакова з "правилами" поведінки на виборах - поліція