Дівчина з плакатом. На фото протестної акції в Москві під час путчу ГКЧП впізнали нобелівського лауреата 2019 року Естер Дюфло

28 жовтня 2019, 16:31

Російський фотограф Дмитро Борко написав в Facebook, що на знімку, який він зробив 28 років тому в Москві під час путчу ДКЧП, впізнали Естер Дюфло, яка в цьому році отримала нобелівську премію.

«Буває, що твої старі фотографії оживають, і це - найцінніший подарунок для фотографа. Цих молодих людей я зняв 19 серпня 1991 року біля Білого дому (будівля російського уряду. - ред.). Мені завжди було цікаво, хто вони. Кадр не раз публікувалася, увійшов в нашу книгу ("91/93"), потрапив на обкладинку одного з розділів торішнього меморіальского проекту про серпень 91-го», - розповів він.

Відео дня

Борко додав, що днями йому написала жінка, яка розповіла, що на фото - вона з друзями. За словами жінки, вона в той час вчилася в медичному університеті. На фото також потрапили її друг дитинства, який став хіміком і зараз живе в Бостоні, і його однокласник.

«А тепер - найголовніше... Дівчина в білих брюках з плакатом - Естер Дюфло - тиждень тому стала нобелівським лауреатом з економіки! Моя близька подруга-француженка, яка проводила у нас канікули, і навіть жила майже цілий рік у нас в Москві. Зараз вона викладає в Массачусетському технологічному інституті (MIT) в Бостоні. Днями їй виповниться 47», - розповіла жінка.

«Я розумію, що фотографія нікого не оживить і не поверне минулого. Але іноді старі фото химерно вплітаються в сьогодення і тоді розумієш, що знімав не даремно», - написав фотограф.

Нагадаємо, премію Шведського національного банку з економічних наук пам'яті Альфреда Нобеля в цьому році розділили між собою троє американських учених: Майкл Кремер з Гарварда, а також подружжя Естер Дюфло і Абхіджіт Банерджі з Массачусетського технологічного інституту. Вони отримали премію за «експериментальний підхід до боротьби з бідністю в світі». Банерджі родом з Індії, а Дюфло - з Франції. 46-річна Дюфло стала наймолодшим лауреатом премії з економіки з моменту її заснування в 1969 році, а також другою жінкою, яка удостоїлася цієї нагороди.

Дюфло знає російську мову. У 1993 році вона провела в Москві 10 місяців, викладала французьку мову і паралельно працювала помічником економіста Джеффрі Сакса, який тоді консультував Єгора Гайдара, архітектора реформ «шокової терапії». У 1994 році Дюфло захистила магістерську роботу про першу радянську п'ятирічку в Вищій нормальній школі в Парижі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X