Депутат Європарламенту назвав поправки до газової директиви кінцем ери монополії на європейському ринку

4 квітня 2019, 13:16

Поправки до газової директиви ЄС є кінцем ери монополії на ринку газу і не спрямовані проти будь-якого постачальника або будь-якої країни, заявив сьогодні, 3 квітня голова комітету Європарламенту з питань промисловості, досліджень та енергетики Єжи Бузек, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Ця директива становить не проти будь-якого постачальника або будь-якої країни. І якщо у постачальника будуть проблеми з цією директивою, це покаже тільки те, який був задум директиви, а не те, що ми налаштовані проти того чи іншого", - сказав він на пленарній сесії Європарламенту.

Відео дня

Бузек додав, що Європа потребуватиме дедалі більших кількостей газу, тому питання газопостачання є одним з найскладніших.

"Це кінець ери монополії на європейському ринку газу. Монополії, яка або загрожує підвищеними цінами, або загрожує просто перекрити кран", - заявив депутат.

Він підкреслив, що до недавнього часу було складно уявити в Європі прозорий ринок зі справедливими цінами.

"Потрібні правила для внутрішнього енергетичного ринку", - сказав Бузек.

Як повідомлялося, в зв'язку з будівництвом Північного потоку-2 Єврокомісія ще в 2017 році запропонувала внести зміни в європейську Газову директиву, згідно з якою на газопроводи з третіх країн в ЄС повинні поширюватися ті ж правила, що і на газопроводи всередині Євросоюзу. Одне з них: постачальник газу не може бути одночасно власником газопроводу, а його оператор зобов'язаний надавати доступ до нього іншим постачальникам.

Німеччина прагнула запобігти ухваленню цих поправок. В результаті німецький уряд досягло компромісного рішення, згідно з яким нові правила будуть поширюватися і на Північний потік-2, проте Німеччина отримує право робити винятки з них після перевірки і схвалення їх Єврокомісією.

У МЗС України заявили, що такі поправки до газової директиви відповідають вимогам України.

Показати ще новини
Радіо NV
X