Газпром намагається обдурити Євросоюз з Північним потоком-2 - FT

14 березня 2019, 10:33

Частину газопроводу Північний потік-2 можуть виділити в окрему компанію

Група з будівництва трубопроводу Північний потік-2 розглядає можливість виділення останніх 50 км в окрему компанію. Такий хід підірве плани Європейського союзу, пише Коммерсант з посиланням на джерела Financial Times.

Відео дня

Згідно з планом, компанія буде володіти і управляти невеликою частиною підводного трубопроводу в німецьких територіальних водах. Інша частина газопроводу (майже 1,2 тис. км) у Балтійському морі буде поза юрисдикцією ЄС.

Раніше Європейський парламент прийняв резолюцію, в якій закликав зупинити будівництво газопроводу Північний потік-2, так як він суперечить інтересам ЄС. На думку депутатів ЄП, Росія більше не стратегічний партнер ЄС, а Угоду про партнерство і співпрацю 1994 року потребує перегляду.

Раніше повідомлялося, що роботи з укладання Північного потоку-2 завершені на 30%.

Також стало відомо, що США готують санкції проти компаній, що будують Північний потік-2.

Виконавчий директор Нафтогазу України Юрій Вітренко заявив, що після добудови Північного потоку-2 Росія в 2020 році може повністю припинити транзит газу через Україну.

У той же час глава Нафтогазу Андрій Коболєв вважає ймовірним, що Північний потік-2 добудований не буде .

Також повідомлялося, що директива ЄС, яка зобов'язує надати доступ до Північного потоку-2 іншим постачальникам, вступить в силу до початку роботи газопроводу.

Показати ще новини
Радіо NV
X