«Велика перестановка». Чого очікувати від нових європейських обмежень на російську нафту та нафтопродукти

7 лютого, 08:27
Сюжет
NV Преміум
Росія починає жити з новими обмеженнями (Фото:energyintel.com)

Росія починає жити з новими обмеженнями (Фото:energyintel.com)

5 лютого набула чинності заборона на імпорт до Євросоюзу нафтопродуктів із РФ, зокрема дизеля, нафти й мазуту. Днем раніше Рада ЄС офіційно затвердила стелю цін на нафтопродукти, що виробляють в РФ. До чого це призведе?

Угода між США, G7, ЄС і Австралією встановлює ліміт у $100 за барель для нафтопродуктів високої переробки, що торгуються з премією до сирої нафти. До цієї групи належать бензин і дизельне пальне. Й $45 доларів для таких нафтопродуктів, що торгуються зі знижкою до сирої нафти, як, наприклад, мазут.

Відео дня

До заборони барель дизельного пального з поставкою в Європу на міжнародних біржах торгувався приблизно в районі 100−120 євро.

Також 5 лютого також набув чинності механізм визначення граничних цін щодо морських перевезень російської нафти в треті країни. Виняток зроблено для Болгарії та Хорватії. До кінця 2023 року вони можуть і надалі закуповувати газойль. Чехія також поки що може купувати російське дизпаливо, Під санкції не потрапили й поставки трубопроводом Дружба, повідомляє DW.

Передбачено перехідний період у 55 днів для суден, що перевозять російські нафтопродукти, які було придбано і завантажено до 5 лютого 2023 року і розвантажено до 1 квітня 2023 року, вказали в Раді ЄС.

Як працюватимуть нові санкції?

Росія значною мірою залежить від доходів від своєї нафтогазової промисловості: країна є третім за величиною виробником нафти у світі. За даними Міжнародного енергетичного агентства, тільки у 2021 році дохід від нафти й газу склав майже половину всього федерального бюджету Росії, повідомляє Time.

Показати ще новини
Радіо NV
X