Поставки Boeing 737 MAX фактично припинені після катастрофи в Ефіопії - Reuters

14 березня 2019, 15:06

Компанія Boeing фактично перестала поставляти авіакомпаніям лайнери сімейства 737 MAX, незважаючи на продовження виробництва, повідомляє агентство Reuters з посиланням на джерела.

Авіакомпанії, експерти в галузі авіаційної промисловості і фахівці з фінансових операцій вважають, що більшість авіакомпаній будуть уникати покупки лайнерів, експлуатація яких заборонена.

Відео дня

Boeing виробляє 52 літака в місяць. Левова частка припадає на лайнери MAX. Очікується, що Boeing продовжить виробляти їх на заводі в околицях Сіетла. Компанія планувала наростити виробництво в червні.

Reuters пише з посиланням на підрахунки аналітиків, що на тлі заборони польотів літаків Boeing 737 MAX через авіакатастрофу в Ефіопії компанія буде щомісяця втрачати $1,8-2,5 млрд в результаті затримки виручки. Ця шкода може бути відшкодована після зняття обмежень.

Компанія Boeing в січні прогнозувала, що її виручка в 2019 році складе $109,5-$111,5 млрд.

Пасажирський літак Boeing 737 Max 8 авіакомпанії Ethiopian Airlines розбився вранці 10 березня через шість хвилин після вильоту з аеропорту Боле в столиці Ефіопії Аддис-Абебі. Лайнер виконував рейс в кенійську столицю Найробі.

В результаті всі 149 пасажирів і вісім членів екіпажу загинули.

Лайнер такої самої моделі розбився в жовтні 2018 року в Індонезії. Boeing 737 Max авіакомпанії Lion Air впав в море через 13 хвилин після зльоту. Тоді в результаті авіакатастрофи загинули 189 осіб.

Десятки країн призупинили польоти Boeing 737 Мах на своїй території. 12 березня аналогічну заборону ввів європейський регулятор. США пішли на такий крок 13 березня. У Boeing запевняють, що лайнери є безпечними.

Станом на вечір 13 березня всі літаки Boeing 737 Max припинили польоти.

Показати ще новини
Радіо NV
X