Чого бізнес чекає від Зеленського. Сім першочергових кроків

22 квітня 2019, 15:04

Європейська Бізнес Асоціація (EBA) назвала сім першочергових кроків, які бізнес очікує від обраного президента України.

"Отож, перший крок – подання на посади Генерального прокурора та Голови СБУ, міністра закордонних справ та міністра оборони професіоналів з бездоганною репутацію та відсутністю зв’язків з олігархами або ж великим бізнесом. Другий – презентація плану реформування правоохоронних органів з метою зниження тиску на бізнес та всебічне сприяння виконанню цього плану новопризначеними особами. Третій – перезапуск Національного агентства з питань запобігання корупції та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, підтримка діяльності НАБУ", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

В EBA додали, що четвертий крок - забезпечення макроекономічної стабільності, включаючи підписання меморандуму з МВФ про продовження співпраці. Крім того, Зеленський повинен забезпечити незалежність Національного банку і публічно підтримувати "політику низького дефіциту бюджету".

П'ятий крок - захист і продовження структурних реформ, проведених в минулі роки, включаючи, але в той же час не обмежуючись, наступними: реформа публічних закупівель, продовження автоматичного відшкодування ПДВ та дерегуляції, реформа ДФС, медична реформа, децентралізація тощо, зазначили в асоціації.

"Шостий – всебічне сприяння продовженню структурних реформ, в тому числі, шляхом публічної підтримки та ініціації законодавчих змін, починаючи з відкриття ринку землі та проведення прозорої приватизації великих державних підприємств з можливістю застосування британського права. Сьомий – забезпечення незалежності ринкових регуляторів, починаючи з Антимонопольного комітету та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг", - заявили в EBA.

Виконавчий директор EBA Ганна Дерев'янко додала, що ці сім кроків, на думку бізнес-спільноти, потрібні в перші місяці роботи нового президента.

Кандидати в президенти України Володимир Зеленський і Петро Порошенко набирають 73,22% і 24.45% голосів виборців відповідно за підсумками підрахунку 99,09% протоколів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X