Україна повністю готова стабільно пережити опалювальний сезон — Гончарук

8 грудня 2019, 22:05

Україна повністю забезпечена газом, вугіллям і всім необхідним для нормального проходження опалювального сезону.

Про це заявив прем'єр-міністр Олексій Гончарук в ефірі каналу 1+1.

«Україна забезпечена газом, вугіллям, всіма необхідними ресурсами для того, щоб спокійно пройти цю зиму. Взагалі, про цю зиму не йдеться, тому що ми заздалегідь подбали про те, щоб нічого в енергетичному плані Україна не загрожувало найближчим часом», - сказав він.

Відео дня

Також прем'єр нагадав, що контракт про транзит газу між Україною і Росією завершується 1 січня 2020 року, а переговори про укладення нового контракту тривають.

«У нас тривають тристоронні переговори. Це абсолютно окремий процес з європейської, російської стороною і Україною, як з транзитною державою. В рамках цих переговорів Україна займає дуже чітку позицію - нам потрібен довгостроковий контракт на 10 років, з достатніми обсягами газу для того, щоб забезпечити енергетичну безпеку в Європі», - додав Гончарук.

Раніше в Газпромі заявили, що Україна запропонувала «дуже-дуже високі» тарифи на транзит газу.

Нагадаємо, Газпром в листопаді запропонував Нафтогазу продовжити чинний контракт на транзит газу або укласти новий терміном на 1 рік з умовою відмови України від усіх претензій в міжнародному арбітражі.

У свою чергу, міністр енергетики Олексій Оржель назвав російську пропозицію неприйнятною .

Нафтогаз також відправив офіційну відповідь на пропозицію Газпрому.

Компанія наполягає на укладенні транзитного договору з Газпромом за європейськими правилами і готова прийняти від російського монополіста виплату боргу за рішенням Стокгольмського арбітражу в газовому еквіваленті.

Показати ще новини
Радіо НВ
X