З 1 травня знижено ціну на газ для населення

1 травня 2019, 12:36
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

З 1 травня в Україні знижено ціну на газ для населення і теплової генерації до 8247 гривень за тисячу кубометрів (було 8550 гривень).

Відповідне рішення ухвалили Кабінет міністрів НАК Нафтогаз України.

Прес-служба Нафтогазу зазначає, що запроваджено новий механізм формування ціни: якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів нижча за встановлену у постанові Кабміну від 19.10.18 №867, ціна для населення відповідно знизиться. Якщо ж ринкова ціна газу для промисловості зросте понад визначений урядом рівень, то ціна для населення залишиться на цьому рівні.

Відео дня

Зміни до чинних договорів на продаж газу між Нафтогазом і всіма контрагентами, які купують газ на умовах положення про покладання спеціальних обов'язків, будуть внесені протягом травня.

3 квітня у зв'язку з падінням ринкових цін на газ Кабмін прийняв постанову №293, яка передбачає, що НАК продає газ побутовим споживачам за ціною, яка визначається як середня арифметична ціна газу, за якою Нафтогаз пропонує газ промисловим споживачам за умови попередньої оплати, але не дорожче, ніж за ціною, встановленою Кабміном. У Нафтогазі заявили, що не можуть виконати цю постанову, тому що вона суперечить постанові №867

17 квітня під час засідання Кабінету Міністрів України Гройсман пригрозив ініціювати відставку Коболєва, якщо компанія відмовиться до 24 квітня оголосити про зниження ціни на газ для населення з 1 травня. 

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X