"Все може повернутись назад". Гонтарева звернулась до Зеленського

29 квітня 2019, 15:50

Екс-глава Нацбанку Валерія Гонтарева радить обраному президенту Володимиру Зеленському реформувати судову та правоохоронну системи, щоб зберегти досягнення у фінансовому та банківському секторах.

Про це вона сказала інтерв’ю Голосу Америки.

Основною з головних проблем та загроз для української економіки вона вбачає "відсутність верховенства закону, закони ніхто не виконує".

Відео дня

"Це все (реформи у фінансовій та банківській сферах, – ред.) можна розвернути назад, і це – найбільший виклик в Україні. Як це зробити, які пропозиції надати пану Зеленському, я не знаю, бо якщо цього не було зроблено досі, то мені важко сказати, що він може зробити на сьогодні", - сказала Гонтарева.

Стан української фінансової системи на початку її роботи у 2014 році вона описала як "жах, колапс і перфектний шторм".

"А після того почалася ще й реальна війна, коли 15% нашого ВВП ми втратили і ще й 10% нашої території. Один рік я не мала жодного вікенду і спала не більше п’яти годин на добу. То був жахливий час. Але у професійному відношенні для мене особисто це був великий прорив", - розповіла екс-очільниця Нацбанку.

При цьому, за її словами, вдалося провести низку важливих реформ.

"Ми перейшли на гнучкий валютний курс. Ми запровадили нову фінансову політику щодо інфляції. Ми розчистили банківський сектор. Ми реформували центральний банк у потужну інституцію", - сказала Гонтарева.

Вона наголосила, що одним з її найважливіших рішень на посаді була націоналізація Приватбанку, а намагання Ігоря Коломойського оскаржити це рішення в судах назвала  "свавіллям" і "неподобством".

Кілька тижнів тому було прийнято відразу три рішення на користь Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня Окружний адмінсуд Києва, вивчаючи справу майже 2 роки, визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку за позовом Ігоря Коломойського до НБУ, Кабміну, Фонду гарантування вкладів фізосіб і Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку. А 19 квітня стало відомо, що суд також скасував рішення НБУ від 13 грудня 2016 року, яким визначено перелік пов'язаних з банком фізичних і юридичних осіб. І 20 квітня Печерський суд Києва прийняв рішення про розірвання договору особистої поруки бізнесмена Ігоря Коломойського по кредитах рефінансування ПриватБанку на суму в 9,2 млрд грн, отриманих до його націоналізації. НБУ на підставі особистої поруки Коломойського також подав позов у Женевський суд, вимагаючи повернути борги.

Також Госпсуд Києва переніс на 7 травня розгляд справи за позовом Коломойського про визнання незаконною передачу акцій Приватбанку державі.

Показати ще новини
Радіо NV
X