Росія поступово втрачає економічний зв’язок з Україною — Нацбанк

19 червня 2019, 12:32

Росія зберігає активність в протистоянні з Україною, однак поступово втрачає економічний зв’язок з нею.

Про це йдеться в червневому звіті Національного банку України про фінансову стабільність.

"З 1 червня РФ заборонила експорт до України нафти, вугілля та нафтопродуктів. Також перелік заборонених до імпорту в Росію українських товарів розширено продукцією машинобудування, металообробки та легкої промисловості на 250 млн дол. на рік. Це безпосередній, хоч і керований, ризик для економіки України", - підкреслили в НБУ.

Відео дня

У Нацбанку додали, що поки немає значної ескалації військових дій на Донбасі і Україна відстоює свої інтереси, буде зберігатися статус-кво, а епіцентр протистояння перейде до судових інстанцій.

"Тим часом економічний зв’язок України з РФ слабшає, що зменшує вплив російського чинника на економіку України", - йдеться в звіті.

В НБУ наголосили, що в середньостроковій перспективі падіння обсягів транспортування російського природного газу по території України після запуску газопроводу Північний потік-2 є одним з ризиків для платіжного балансу України. Він може реалізуватися вже з 2020 року і викликати відчутне скорочення експорту транспортних послуг, додали в Нацбанку.

Як писав НВ, за підсумками перших чотирьох місяців 2019 го польська частка в зарубіжних постачаннях з України вперше перевищила російську: за західним сусідом - 7% вітчизняного експорту, в той час як за північно-східним - трохи більше 6%. Ще п'ять років тому співвідношення було кардинально іншим: 4,9% і 18,2% відповідно.

Показати ще новини
Радіо NV
X