ICU прогнозує ослаблення гривні до 28,5 грн/$ до кінця року

7 червня 2019, 14:12

За відсутності шоків гривня до кінця року поступово ослабне до 28,5 грн/$. Такий прогноз озвучили сьогодні у фінансовій групі ICU, передає кореспондент НВ Бізнес.

Як зазначив в ході презентації квартального звіту компанії керівник підрозділу з фінансового аналізу корпорацій Олександр Мартиненко, різке ослаблення, що почалося на початку травня, стало результатом збільшених глобальних економічних і політичних ризиків, внутрішньополітичної невизначеності, а також збільшення попиту на іноземну валюту з боку імпортерів і компаній, які перераховують дивіденди за кордон.

Відео дня

«Ми очікуємо, що завдяки початку роботи системи Clearstream додатковий попит на гривневі ОВДП з боку іноземних інвесторів допоможе відносній стабілізації гривні, і курс національної валюти залишиться нижче позначки 27 грн/$ в найближчі декілька тижнів. Проте до середини літа курс може знизитися до 27,3-27,7 грн/$ під тиском попиту на іноземну валюту з боку імпортерів енергоносіїв (Нафтогаз і інші) і платників дивідендів, при низькій активності на валютному ринку експортерів», - зазначив Мартиненко.

У ICU прогнозують, що зростання реального ВВП України в 2019 році сповільниться до 2,3%. Ключовими чинниками зростання як і раніше є зростання доходів населення і споживчий попит. Інвестиційний попит в цьому році суттєво знизиться через вибори і перестановки в політичному керівництві країни, відзначають в компанії.

Згідно з прогнозом, інфляція сповільниться до 8% до кінця 2019 року. Сприяти її уповільненню буде продовження попередньої монетарної і фіскальної політики. Перешкоджати зниженню інфляції буде все ще високе зростання доходів населення, собівартості аграрної продукції та продуктів харчування, комунальних тарифів, телекомунікаційних послуг і акцизного збору на алкоголь і тютюнові вироби. Значні інфляційні ризики несуть дестабілізація паливного ринку через обмежені поставки з РФ і коливання валютного курсу.

Як зазначив фінансовий аналітики ICU Михайло Демків, базовим сценарієм є обережне зниження облікової ставки НБУ до 16% на кінець цього року.

«З огляду на досить сильну залежність між нею і вартістю гривневого ресурсу для підприємств, не варто очікувати його зниження більш ніж на півтора процентних пункту. В результаті, досить висока вартість кредитів продовжить негативно впливати на економічне зростання», - підкреслив він.

Демків додав, що в липні Нацбанк, швидше за все, не знизить облікову ставку, але може це зробити восени-взимку, якщо буде сформовано новий уряд і почнеться активна робота над новою програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Нагадаємо, проект державного бюджету України на 2019 року побудований на прогнозному курсі 29,4 гривні за долар на кінець 2019 року.

Згідно з прогнозом Міжнародного валютного фонду, в 2019 році українська валюта може подешевшати до 28,68 грн/$.

Показати ще новини
Радіо NV
X