В НБУ не вважають ризиком для фінансової стабільності збільшення інвестицій нерезидентів в ОВДП

6 червня 2019, 15:13

Збільшення вкладень нерезидентів в гривневі облігації внутрішньої держпозики України не є ризиком для фінансової стабільності, сказав в ході брифінгу глава НБУ Яків Смолій.

Брифінг транслювався на каналі Нацбанку в YouTube.

"З початку року приток зовнішніх коштів від іноземних інвесторів в порівнянні з попереднім роком збільшився майже в 7 разів і досяг біля 40 млрд грн, що свідчить про зацікавленість зовнішніх інвесторів в ринку внутрішніх облігацій України. Цей портфель є диверсифікованим по термінах", - сказав він.

Відео дня

У НБУ вважають, що одномоментного виходу нерезидентів з ОВДП не буде.

"Не виключено, що частина цих коштів буде рефінансована, частина буде випущена на валютний ринок, однак ми це закладали в свої прогнози і не бачимо суттєвих коливань на валютному ринку. Думаю, що це не є ризиком", - підкреслив глава Нацбанку.

Заступник голови НБУ Олег Чурій додав, що Нацбанк бачить в цьому не ризики, а зниження ризиків.

"Це надає можливість Мінфіну виконувати свої плани щодо фінансування і диверсифікувати свої валютні ризики, оскільки на сьогодні близько 70% державного боргу - це іноземна валюта. Цей показник дійсно один з найбільших, напевно, ризиків для фінансової стабільності. Він набагато вищий, ніж у інших країн", - сказав він.

Чурій додав, що безпечний рівень валютного боргу - 20-30%.

Нагадаємо, останній аукціон з продажу ОВДП пройшов 4 червня: Міністерство фінансів залучило до держбюджету 1,8 млрд грн, $205,5 млн і 35,3 млн євро.

Станом на 6 травня портфель нерезидентів в ОВДП становив 43,2 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X