СБУ попередила про загрозу нацбезпеці в разі запуску нового ринку електроенергії з 1 липня

30 травня 2019, 11:43

В.о. глави СБУ Іван Баканов заявив в листі спікеру Верховної Ради Андрію Парубію про неготовність енергетичної галузі України до повномасштабного впровадження нової моделі ринку електроенергії.

Про це повідомляє Економічна правда, в розпорядженні якої є текст листа.

Інформація, якою володіє Служба безпеки, свідчить про неготовність галузі до запуску енергоринку з 1 липня, тому своєчасний старт реформи може призвести до виникнення в сфері кризових процесів, порушення стабільного і надійного функціонування об'єднаної енергосистеми, а також заподіяння значної шкоди інтересам споживачів і держави, зазначається в документі.

Відео дня

Баканов наголосив, що представники Євросоюзу і Європейського банку реконструкції та розвитку рекомендують відкласти запуск нового ринку електроенергії. В.о. глави СБУ додав, що цю інформацію слід врахувати при розгляді законопроекту про перенесення запуску нової моделі енергоринку.

Нагадаємо, на 1 липня 2019 року в Україні заплановано запуск нового оптового ринку електричної енергії, проте учасники ринку відзначають неготовність деяких сегментів нової моделі до роботи із запланованої дати. На цьому тлі в парламенті було зареєстровано кілька законопроектів, які передбачають перенесення запуску ринку.

Показати ще новини
Радіо НВ
X