Після запуску нового ринку електроенергії ціни можуть зрости на 30−100% - Герус

30 травня 2019, 09:33

У разі запуску нового ринку електроенергії з 1 липня система буде давати збої.

Таку думку висловив голова Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг, представник президента в Кабміні Андрій Герус 29 травня в ефірі Радіо НВ.

Він наголосив, що запуск нового ринку заплановано на 1 липня. При цьому не всі необхідні нормативно-правові акти прийняті.

Відео дня

"А цей ринок дуже складний. Там є внутрішньодобовий ринок, ринок "на добу наперед", балансуючий ринок і ринок двосторонніх договорів. Він поки що юридично не описаний, а це ж треба ще всім прочитати, зрозуміти, протестувати і навчитися працювати. Готовності немає. Друге - це IT-системи, IT-продукти, біржі, де буде відбуватися ціноутворення. ІT-продукти не відтестовані, не синхронізовані між різними учасниками ринку, щоб можна було спільно працювати, тому там буде колапс з ціноутворенням. Думаю, в нас будуть великі проблеми і збої в системі, і ми не будемо розуміти, яка ціна, вже на перший-другий день таких торгів", - розповів Герус.

Він додав, що ринок монополізований, тому ціни зростуть.

"В нас вже були рекомендації до Антимонопольного комітету відкрити імпорт, зробити більше конкуренції на цьому ринку, але НКРЕКП і Міністерство енергетики це проігнорували. У нас така ситуація, що дві групи компаній контролюють 90% виробництва електроенергії. Це не конкуренція, лібералізовувати такий ринок дуже небезпечно. За різними оцінками, ціна електроенергії може злетіти від 30 до, можливо, навіть 100% в якомусь песимістичному сценарії", - заявив Герус.

Нагадаємо, на 1 липня 2019 року в Україні заплановано запуск нового оптового ринку електричної енергії, проте учасники ринку відзначають неготовність деяких сегментів нової моделі до роботи із запланованої дати. На цьому тлі в парламенті було зареєстровано кілька законопроектів, які передбачають перенесення запуску ринку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X