Нафтогаз у червні почне торгувати газом на Українській енергетичній біржі

29 травня 2019, 12:30

Нафтогаз Трейдинг, що входить до групи Нафтогаз, почне купівлю-продаж газу через електронну площадку Української енергетичної біржі (УЕБ), повідомляє прес-служба НАК.

Нафтогаз Трейдинг вже отримав акредитацію на УЕБ. Очікується, що перші торги компанія проведе до кінця червня. Наразі планується продаж газу на умовах постачання протягом наступного після торгів місяця, а також того ж місяця, в якому відбуваються торги.

Відео дня

"Ми давно і уважно стежимо за торгами газом на енергетичній біржі. Рішенню перевести частину трейдингових операцій з газом на біржу передував комплексний аналіз. Ми вивчали позитивний досвід Укргазвидобування та Укртранснафти, які вже багато років успішно здійснюють торгівлю нафтопродуктами на УЕБ. Біржова торгівля в умовах вільної конкуренції дозволить зняти всі питання щодо ринковості наших цін та додасть публічності нашій торговій діяльності. Нафтогаз відкритий до співпраці, ми запрошуємо всіх бажаючих стати нашими контрагентами на конкурентних біржових торгах», - заявив керівник газового дивізіону групи Нафтогаз Андрій Фаворов.

У НАК відзначили, що вихід газового дивізіону групи Нафтогазу на біржові торги підвищить прозорість формування ринкової ціни і збільшить обсяги біржової торгівлі газом в Україні.

"Торги природним газом на УЕБ проводяться вже понад два роки, в них беруть участь близько 200 трейдерів та приватних видобувників газу. Водночас, обсяг торгів на біржі досі залишався відносно невеликим, оскільки більшість угод на українському газовому ринку укладається через прямі договори. В 2017 році на біржі реалізовано 137,1 млн куб. м газу, в 2018 році – 154,2 млн куб. м. Попит на газ у промисловому сегменті у 2018 році склав майже 17 млрд куб. м", - розповіли в Нафтогазі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X