«Робота ріелтора стане законною». Фонд держмайна розробив законопроект про брокерську діяльність в сфері нерухомості

20 травня 2019, 16:27

Фонд державного майна розробив проект закону про брокерську діяльність в сфері нерухомості.

Про це повідомив в Facebook в.о. голови ФДМ Віталій Трубаров.

Він зазначив, що зараз в Україні відсутнє законодавче регулювання брокерської діяльності, немає нормативної бази, яка б встановлювала загальні правила діяльності в цій сфері. Крім того, не визначені правові наслідки за порушення законодавства.

Відео дня

"Це спричинило появу на ринку "сірих" ріелторів, діяльність яких є не завжди якісною і професійною, та інколи навіть шахрайством", - написав Трубаров.

Новий законопроект передбачає, що брокер - це людина, яка має трирічний досвід роботи агентом з нерухомості, успішно склала кваліфікаційний іспит, отримала сертифікат брокера з нерухомості. Пропонується створити Державний реєстр брокерів з нерухомості і суб'єктів брокерської діяльності.

Законопроектом передбачено, що здійснювати брокерську діяльність в сфері нерухомості може тільки суб'єкт брокерської діяльності, який має в своєму штаті хоча б одного брокера з нерухомості.

"Брокер зобов’язаний кожні три роки підтверджувати кваліфікацію шляхом складання кваліфікаційного іспиту. Кваліфікаційна підготовка здійснюватиметься навчальними центрами, створеними саморегульованими організаціями брокерів. Регулювання брокерської діяльності в сфері нерухомості більшою мірою буде здійснюватися саморегульованими організаціями брокерів", - додав Трубаров.

Державне регулювання брокерської діяльності в сфері нерухомості буде здійснюватися Фондом державного майна України.

Показати ще новини
Радіо NV
X