Верховний суд не задовольнив позов АМКУ у справі про стягнення з компаній Коломойського 1,3 млрд грн за змову

16 травня 2019, 09:22

Верховний Суд підтвердив рішення судів нижчих інстанцій, які визнали протиправним штраф АМКУ на суму 1,3 млрд грн ряду компаній за змову на нафтових аукціонах Укрнафти.

Згідно з постановою від 8 травня, яка опублікована в Єдиному державному реєстрі судових рішень, колегія суддів Касаційного господарського суду в складі Верховного суду залишила без задоволення касаційний позов Антимонопольного комітету України.

Відео дня

Він стосувався рішень АМКУ від 23 березня 2017 року про стягнення з ПАТ Укртатнафта, ПАТ НПК-Галичина і ще чотирьох компаній штрафів за узгоджені дії на аукціонах з продажу нафти і газоконденсату в березні-липні 2015 року. Антимонопольний комітет встановив факт змови на п'яти аукціонах. Укртатнафта була оштрафована на 1 млрд грн, НПК Галичина - на 326,9 млн грн. Остання оскаржила рішення. У серпні 2017 року Господарський суд Києва визнав недійсними рішення АМКУ про штрафи. Північний апеляційний господарський суд в січні 2019 року залишив рішення суду першої інстанції без змін.

З судових матеріалів випливає, що за результатами п'яти аукціонів переможці купили нафту і газовий конденсат за стартовими цінами. За даними АМКУ, конкурентна боротьба між учасниками практично не відбувалася. Між ними існувала "чітка" попередна домовленість.

Верховний Суд прийшов до висновку, що АМКУ не досліджував об'єктивні чинники, які впливали на поведінку учасників торгів, а також не обґрунтував наявність зв'язку між учасниками аукціонів.

Постанова Верховного Суду не підлягає оскарженню.

Бізнес.Цензор зазначає, що на аукціонах в березні-липні 2015 року Укрнафта фактично безкоштовно передала свою нафту, істотно наростивши дебіторську заборгованість. Сумарно на цих п'яти аукціонах компанії Котлас, Прикарпаттянафтотрейд, Гарант-УТН і Галнафта купили і не оплатили нафти на 6,6 млрд грн. У липні 2016 року Укрнафта звернулася до суду. Незважаючи на ряд судових рішень, гроші в Укрнафту так і не повернуті. НАБУ проводить розслідування у справі про розкрадання цих коштів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X