Переробникам олійних додали оптимізму

9 лютого 2016, 23:20
Виробництво рослинної олії в цьому році зросте більше, ніж очікувалося

У своєму останньому звіті по ринку олійних галузева Асоціація Укроліяпром підвищила прогноз виробництва соняшникової олії в Україні в поточному маркетинговому році з 4,2 до 4,5-4,7 млн тонн.

Відео дня

Генеральний директор Асоціації Укроліяпром Степан Капшук пояснює це тим, що асоціація врахувала перехідні запаси насіння соняшнику. Раніше ці дані надійшли ще не в повному обсязі.

Директор інформаційної компанії ПроАгро Микола Верницький відзначає, що перегляд пов'язаний з тим, що після збору врожаю минулого року стало зрозуміло, скільки дійсно у виробників олії буде сировини. Досі оцінки проводилися на підставі прогнозів, а зараз вже по факту.

Зростання врожайності соняшнику – це українська тенденція останніх років. Генеральний директор групи Агротрейд Всеволод Кожемяко зазначає, що посівні площі під нього постійно збільшуються, так як на сьогоднішній день це найбільш рентабельна культура, навіть порівняно з пшеницею і ячменем.

Також він пов'язує збільшення виробництва соняшникової олії із введенням в експлуатацію нових підприємств з переробки сировини. Наприклад, у липні 2015 року компанія Олсідз відкрила олійноекстракційний завод потужністю переробки соняшнику 800 тис. тонн на рік.

Чим більше нових заводів – тим вигідніше переробляти соняшник в Україні, так як собівартість на них нижче, ніж на існуючих підприємствах із застарілим обладнанням.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X