У пошуках «єдинорога». В якій сфері бізнесу Степан Черновецький бачить перспективи

15 квітня 2021, 08:23
Профайл
НВ Преміум
Автор: Артем Ільїн

У рейтингу найбагатших українців за версією журналу НВ і Dragon Cpital в 2020 році Степан Черновецький посів 30 місце зі статком в $265 млн. Він вперше замінив в рейтингу свого батька — Леоніда Черновецького.

Черновецький — це прізвище добре знайоме українцям і, особливо, жителям столиці. Адже Леоніда Черновецького обирали мером Києва, він тричі був народним депутатом і взагалі брав активну участь в політичному житті країни. Поруч з ним завжди були члени його сім'ї. Але сьогодні в списку найбагатших громадян України знаходиться не він, а син Степан. Батько ж після тривалого періоду життя в Грузії переїхав до Ізраїлю.

Відео дня

Але сімейний бізнес стартував у Києві. У 1989 році Леонід Черновецький створив юридичний консультаційний центр Правекс, який з часом став багатогалузевим холдингом. Його ядром був Правекс-Банк, акціонерами і топ-менеджерами якого також були члени сім'ї київського градоначальника. Зокрема, син Степан, який пройшов шлях від начальника відділення до старшого віце-президента і голови наглядової ради.

Продаж Правекс-Банку італійському Intesa Sanpaolo за $750 млн. дозволив Леоніду Черновецькому потрапити в список найбагатших українців. Журнал Фокус в 2008 році оцінював його активи в $990 млн. Але ця оцінка, скоріше, стосувалася всієї родини. Адже старший Черновецький на той момент був зосереджений на міських справах і політиці. І ці справи, м’яко кажучи, не викликали захват жителів столиці. На посаді мера Черновецький запам’ятався неологізмом «моя молода команда» і масовим виділенням столичних земель під забудову. За даними українських ЗМІ, Черновецький з командою розподілили близько трьох тисяч гектарів київської землі вартістю понад $10 млрд. Також він передав під контроль приватного бізнесу комунальні активи. Зокрема, акції Київенерго, Київводоканалу, Київгазу, банку Хрещатик і холдингової компанії Київміськбуд. Частину з них за допомогою судів пізніше повернули місту.

Формально Степан Черновецький не мав відношення до дій батька. А стартовий капітал заробив, продавши акції Правекс-Банку. Адже на момент угоди з італійцями саме йому, а не Леоніду Черновецькому, належав понад 61% акцій фінустанови. Вважається, що саме після цієї угоди з’явилися ресурси для старту власного бізнесу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X