Зеленський не продовжив санкції проти конкурента 1С і ряду інших компаній

15 травня 2020, 14:06

Президент Володимир Зеленський продовжив санкції проти російських соцмереж і компаній, проте виключив з списку санкцій ряд компаній.

Президент Володимир Зеленський виключив з списку санкцій компаній IT-сфери 12 підприємств, серед яких дев'ять ТОВ з групи компаній Парус, ТОВ Монт УА, Сапран Україна і ГІСІНФО. Про це пише Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Дані компанії були включені до списку санкцій рішенням РНБО і указом президента Петра Порошенка в 2017 році, проте в аналогічному рішенні РНБО від 14 травня, яке підписав президент Володимир Зеленський, даних компаній немає.

Всього з списку санкцій виключили Парус-Спецпроект, Парус-2, Парус-Впровадження, Парус-Місто (Київ); Парус-Прикарпаття (Івано-Франківськ), Парус-Донбас (Краматорськ), Центр інформаційних технологій Парус-Єднання (Миколаїв), Південний Парус (Одеса) і ТОВ Парус-Лев (Львів).

Нагадаємо, що в 2017 році група компаній Парус, яка пропонує ПО для управління підприємством і є конкурентом сервісу 1С, протестувала проти включення до списку санкцій і загрожувала судовим розглядом. Тоді в групі компанії заявляли, що є українським підприємством.

На час введення санкцій на сайті групи компаній вказувалося, що вона включала регіональну мережу з 28 регіональних представництв і більше двох десятків дилерських компаній, в числі клієнтів були вказані адміністрація президента, Служба безпеки України, Мін'юст, Міноборони, МВС, Мінекономіки, а також компанії Укртелеком , Укрнафта, Укргазвидобування і інші великі підприємства.

ТОВ Сапран Україна колись було пов'язано з російською компаніюПро Сапран Груп, яка спеціалізується на впровадженні ІТ-рішень для бізнесу на платформах SAP, Qlik, PROGNOZ і на базі власних розробок. Сапран Україна також оскаржувала рішення про включення її до списку санкцій як безпідставне. Серед клієнтів IT-консалтингу компанії були в тому числі Метінвест і Альфа-банк.

ТОВ ГІСІНФО займається геоінформаційними системами, свого часу російська компанії КБ Панорама вказувала її в якості свого представництва в Україні.

Компанія Монт УА також займалося наданням послуг IT-консалтингу і продажів програмного комп'ютерного забезпечення і її назва співзвучна з відомим російським дистриб'ютором ПО MONT, яка раніше була представлена в Україні. В даний час сайт Монт УА не працює.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X