До Google подали позов на $ 5 млрд. Компанію звинуватили в зборі даних в режимі інкогніто

3 червня 2020, 19:26

З Google вимагають стягнути $ 5 млрд, звинувачуючи компанію в зборі даних через додатки та плагіни навіть в режимі інкогніто.

Компанію Google звинуватили в зборі даних в режимі інкогніто через браузер, повідомляє Reuters. Відповідний позов до компанії подали до федерального суду міста Сан-Хосе, Каліфорнія.

Відео дня

Позивачі вимагають стягнути з компанії $ 5 млрд через те, що за їхніми словами Google збирала дані про користувачів через Google Analytics, Google Ad Manager і інші додатки та плагіни навіть у випадках, коли користувач знаходився в режимі інкогніто.

Повідомляється, що позов поданий від імені трьох заявників, однак адвокати будуть домагатися для нього статусу колективного. Позивачі стверджують, що це дозволяє Google дізнатися про хобі користувачів, їх звичайні покупки і про «найінтимніші і потенційно бентежні речі».

Автори позову заявляють, що від дій компанії постраждали "мільйони користувачів" який використовували режим інкогніто з 1 червня 2016 року. Чому для відліку була обрана саме ця дата не уточнюється.

У коментарі Reuters представник Google Хосе Кастанеда спростував звинувачення заявників.

«Ми завжди чітко говоримо, що сайти, які ви відкриваєте в режимі інкогніто, можуть збирати дані про вашу активність в інтернеті», - заявив Кастанеда.

Вперше режим інкогніто з'явився в браузері Safari в 2005 році. У свій браузер компанія Google такий режим додала майже відразу після запуску - в 2008 році.

Нагадаємо, що в грудні минулого року Google оштрафували на 150 млн євро через закон про конкуренцію.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X